Oficjalnie: Szalpuk w PGE Skrze Bełchatów!

Siatkówka
Oficjalnie: Szalpuk w PGE Skrze Bełchatów!
fot. CyfraSport

Kolejny reprezentant Polski wzmocni zespół PGE Skry Bełchatów. Od nowego sezonu żółto-czarnych barw będzie bronił przyjmujący Artur Szalpuk.

21-latek karierę rozpoczął w MKS MDK Warszawa (2008 – 2013), następnie przeniósł się do innego stołecznego klubu – AZS Politechniki Warszawskiej (2013 – 2015). W zakończonym sezonie występował w rewelacji sezonu – Cerradzie Czarnych Radom, który zakończył rozgrywki na 6. miejscu.

On sam natomiast indywidualnie spisał się jeszcze lepiej. Aż sześć razy był odbierał nagrodę MVP i znalazł się w piątce najlepszych przyjmujących PlusLigi. Z 432 pkt. uplasował się na 4. miejscu w rankingu najlepiej punktujących (370 w ataku, 46 bloków, 16 w zagrywce). Tę samą lokatę zajął w zestawieniu najlepiej atakujących. W pięciu ligowych spotkaniach zdobył powyżej 20 „oczek”, a najlepszy występ zanotował w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Przeciwko zespołowi ze swojego rodzinnego miasta zdobył 27 punktów (22 w ataku, 4 blokiem i 1 zagrywką)!

Dobrą postawą przekonał do siebie selekcjonera reprezentacji Polski - Stephane’a Antigę, który powołał go do kadry na turniej w Tokio i Ligę Światową. To nie pierwszy raz, kiedy młody przyjmujący znalazł uznanie w oczach francuskiego trenera. Antiga zabrał go też do Japonii na Puchar Świata, na którym Biało-Czerwoni zajęli 3. miejsce. Wcześniej z kadrą B stanął na najniższym stopniu podium Ligi Europejskiej. W 2013 roku z reprezentacją Polski kadetów zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy i brązowy Mistrzostw Świata.

Przyjmujący związał się z PGE Skrą roczną umową.

psl, skra.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze