CEV Challenge Cup: Polonia Londyn zagra w Bełchatowie!

Siatkówka
CEV Challenge Cup: Polonia Londyn zagra w Bełchatowie!
fot. cev.lu

Rywalizację na europejskich parkietach siatkarze IBB Polonia Londyn rozpoczną od 1/16 CEV Challenge Cup meczami ze zwycięzcą rywalizacji Pokka AE Karava (Cypr) - Fino Kaposvár (Węgry). IBB Polonia rozegra swoje mecze w grudniu 2016. Jedno ze spotkań odbędzie się w Bełchatowie.

Losowanie par CEV Challenge Cup odbyło się w Warnie (Bułgaria).

 

- Z zainteresowaniem przyjęliśmy wyniki losowania - mówi prezes IBB Polonia Londyn Bartek Łuszcz. - Zaczynamy przygotowania do historycznych, dla angielskiej siatkówki i dla nas, spotkań. Chcemy zebrać, jak najwięcej przydatnych informacji o rywalach oraz opracować całą logistykę związaną z meczami pucharowymi.

 

Mecze 1/16 CEV Challenge Cup zaplanowano na 6-8 i 20-22 grudnia. IBB Polonia podejmie rywali w bełchatowskiej Hali Energia.

 

 - Rozegranie tego meczu w Bełchatowie to efekt naszej współpracy z PGE Skra i ukłon w stronę naszych przyjaciół w Polsce - mówi prezes Łuszcz. - Pomysł spotkał się z życzliwym przyjęciem w Volleyball England, Polskim Związku Piłki Siatkowej oraz w CEV. Europejska Konfederacja Siatkówki podeszła do sprawy bardzo entuzjastycznie, widząc w tym przedsięwzięciu okazję do promocji transgranicznych przedsięwzięć siatkarskich, w tym przypadku pomiędzy Polską a Anglią.

 

- W kwietniu cieszyliśmy się ze zdobycia przez IBB Polonię Londyn pierwszego w historii Pucharu Anglii. Po tym sukcesie wspólnie z prezesem Bartkiem Łuszczem uznaliśmy, że w ramach wzmocnienia promocji i historycznego występu Polonii w Pucharze Challenge, pierwsze spotkanie odbędzie się w Bełchatowie. Niezmiernie się cieszę, że IBB Polonia Londyn będzie mogła zainaugurować rozgrywki w europejskich pucharach właśnie w Bełchatowie, przed polskimi kibicami. Po raz kolejny pokazujemy, jak ważna jest dla nas współpraca. Marka PGE Skry jest mocna, ale nie zamykamy się. Życzymy Polonii kolejnych mistrzostw Anglii - mówi prezes PGE Skra Bełchatów Konrad Piechocki.

 

Ewentualne kolejne spotkania IBB Polonia Londyn w CEV Challenge Cup odbędą się w Anglii.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie