Liga Europy: Kompromitacja Cracovii w Macedonii

W meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy Szkendija Tetowo (Macedonia) pokonała Cracovię 2:0 (1:0). Gole zdobyli Besart Ibraimi i Steno Junior. Dla "Pasów" był to debiut w europejskich pucharach...

W pierwszych minutach Cracovia przejęła inicjatywę i wydawało się, że będzie kontrolować to spotkanie. Niestety, w drugiej części tej połowy lepiej prezentowali się gospodarze. W 41. minucie strzałem z siedemnastu metrów przewagę udokumentował Besart Ibraimi.

Druga połowa to zdecydowana przewaga zespołu z Tetowa. Kilkukrotnie krakowską drużynę ratował Grzegorz Sandomierski. W 68. minucie, po akcji Todorovskiego, rezultat podwyższył Steno Junior. Pomimo, że Cracovia w końcówce próbowała zmniejszyć rozmiary porażki, nie uchroniła się przed kompromitacją.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Krakowie.

Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: Ibraimi 41, Stênio Júnior 68

Szkendija: Kostadin Zahov - Blagoja Todorovski, Egzon Bejtulai, Ardian Cuculi, Besir Demiri - Marjan Radeski, Armend Alimi (73. Artim Položani), Stephan Vujčić, Stênio Júnior (84. Shqiprim Taipi) - Ferhan Hasani (87. Victor Juffo), Besart Ibraimi

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Florin Bejan, Róbert Litauszki, Hubert Wołąkiewicz (77. Anton Karaczanakow) - Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski (61. Miroslav Čovilo), Erik Jendrišek - Tomáš Vestenický (61. Mateusz Wdowiak)

20:55

Witamy w relacji z meczu eliminacji do Ligi Europy pomiędzy Szkendiją Tetowo a Cracovią!

20:57

Oto składy obu drużyn:

Shkëndija Tetowo: Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Demiri – Alimi, Vujcić – Radeski, Hasani, Junior – Ibraimi

Rezerwowi: Jovanovski, Totre, Murati, Bojku, Juffo, Taipi, Polozani

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Bejan, Litauszki, Wołąkiewicz – Budziński, Dąbrowski – Wójcicki, Cetnarski, Jendrisek – Vestenicky

Rezerwowi: Stępniowski, Covilo, Dimun, Wdowiak, Steblecki, Polczak, Karachanakow

21:00

[1'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Zaczęli!

21:02

[3'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Z dystansu próbował Dąbrowski, ale daleko obok bramki.

21:05

[5'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Próbują również gospodarze, ale Junior również niecelnie.

21:06

[6'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

A tymczasem w drugim, mało znaczącym meczu, Polska od drugiej minuty prowadzi z Portugalią 1:0!

21:09

[9'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Cracovia ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Nie przekłada się to jednak na sytuacje bramkowe.

21:10

[11'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Jendrisek uderza, jednak świetnie broni Zahow! Rzut rożny dla Pasów.

21:14

[15'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Po kwadransie lepsza Cracovia.

21:18

[19'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Ospałe tempo gry w Macedonii. Niewiele się dzieje.

21:20

[21'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Żółta kartka dla Besira Demiriego.

21:25

[26'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Miejscowi próbowali z rzutu wolnego - bardzo daleko od celu.

21:28

[30'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Po pół godziny gry niewiele sytuacji bramkowych. Gra toczy się głównie w środku pola.

21:34

[35'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Inicjatywę w ostatnich minutach przejęła Szkendija. Nie potrafią jednak nawet oddać strzału.

21:35

[37'] Szkendija Tetowo - Cracovia 0:0

Polska - Portugalia 1:1.

21:40

[41'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Gol dla Szkendiji. Strzelcem Besart Ibraimi.

21:42

Strzał z linii pola karnego znalazł miejsce tuż przy słupku bramki Sandomierskiego.

21:44

[44'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

W przewadze teraz gospodarze.

21:45

[45'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

21:46

[HT] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Do przerwy Szkendija prowadzi z Cracovią 1:0. Po niezłym początku zdecydowanie gorsza druga część połowy w wykonaniu zespołu z Krakowa.

22:01

[46'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Rozpoczęła się druga połowa!

22:05

[49'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Od początku połowy przeważają Macedończycy.

22:10

[53'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Cracovia próbuje grać długą piłką. Bezskutecznie.

22:11

[56'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

A w Tetowie, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana.

22:13

[57'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Rzut rożny dla Cracovii nie przyniósł żadnego skutku.

22:16

[61'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Zmiany w Cracovii. Covilo i Wdowiak za Centarskiego i Vestenickiego.

22:21

[64'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Próba Macedończyków kończy się na rękawicach Sandomierskiego.

22:22

[65'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Pierwszy od wielu minut strzał Cracovii. Uderzenie Wdowiaka jednak zablokowane przez obrońców.

[68'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Strzelcem tego gola jest Steno Junior. Prawą stroną przedarł się Todorovski, który podał piłkę do niepilnowanego napastnika. Kiepska postawa obrońców drużyny Jacka Zielińskiego.

22:26

[71'] Szkendija Tetowo - Cracovia 1:0

Szkendija zdecydowanie przeważa. Nie tak miał wyglądać ten mecz, nie tak..

22:30

Strzał Ibraimiego w świetny sposób odbija Sandomierski!

22:34

[77'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Sandomierski znowu ratuje skórę!

22:35

[80'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Słabiutko wygląda Cracovia w drugiej połowie.

22:38

[82'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Szkendija gra na czas. Po raz kolejny leży jeden z zawodników gospodarzy.

22:39

[84'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Taipi za Juniora.

22:43

[86'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Strzał Karaczanakowa, który pojawił się kilka minut temu na boisku, sparowany przez Zahowa.

[92'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Budziński bardzo daleko od bramki z rzutu wolnego.

22:50

[93'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Próbował jeszcze Karaczanakow, ale również się myli.

22:50

[FT'] Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0

Koniec meczu. Kolejna kompromitacja polskich drużyn w europejskich pucharach. Dobrze, że reprezentacja ratuje honor polskiej piłki...