Liga Europy: Kompromitacja Cracovii w Macedonii

W meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy Szkendija Tetowo (Macedonia) pokonała Cracovię 2:0 (1:0). Gole zdobyli Besart Ibraimi i Steno Junior. Dla "Pasów" był to debiut w europejskich pucharach...

W pierwszych minutach Cracovia przejęła inicjatywę i wydawało się, że będzie kontrolować to spotkanie. Niestety, w drugiej części tej połowy lepiej prezentowali się gospodarze. W 41. minucie strzałem z siedemnastu metrów przewagę udokumentował Besart Ibraimi.

Druga połowa to zdecydowana przewaga zespołu z Tetowa. Kilkukrotnie krakowską drużynę ratował Grzegorz Sandomierski. W 68. minucie, po akcji Todorovskiego, rezultat podwyższył Steno Junior. Pomimo, że Cracovia w końcówce próbowała zmniejszyć rozmiary porażki, nie uchroniła się przed kompromitacją.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Krakowie.

Szkendija Tetowo - Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: Ibraimi 41, Stênio Júnior 68

Szkendija: Kostadin Zahov - Blagoja Todorovski, Egzon Bejtulai, Ardian Cuculi, Besir Demiri - Marjan Radeski, Armend Alimi (73. Artim Položani), Stephan Vujčić, Stênio Júnior (84. Shqiprim Taipi) - Ferhan Hasani (87. Victor Juffo), Besart Ibraimi

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Florin Bejan, Róbert Litauszki, Hubert Wołąkiewicz (77. Anton Karaczanakow) - Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski (61. Miroslav Čovilo), Erik Jendrišek - Tomáš Vestenický (61. Mateusz Wdowiak)