Wimbledon: Wielkie męczarnie Radwańskiej. Heroiczna walka Konjuh!

W meczu drugiej rundy Wimbledonu Agnieszka Radwańska (3) pokonała znajdującą się na 103. miejscu w rankingu WTA Anę Konjuh z Chorwacji 6:2, 4:6, 9:7. Kolejną przeciwniczki Polki będzie Czeszka Katerina Siniakova.

Pierwszy set nie zapowiadał takich męk Radwańskiej. Wiele błędów Chorwatki i dość dobra gra krakowianki spowodowało zwycięstwo 6:2. W drugim jednak Konjuh poprawiła jednak swoją celność. Coraz więcej błędów popełniała Radwańska, dlatego też przegrała 4:6. Ostatni set trwał ponad godzinę. Polka została przełamana na początku trzeciej partii i nie potrafiła odwrócić losów pojedynku. Przy stanie 4:5 udało jej się jednak wygrać przy serwisie Chorwatki.

Gra w końcówce trzeciego seta była niezwykle emocjonująca. Przy stanie 7:7 podczas jednej z akcji Konjuh nadepnęła na piłkę, co zakończyło się urazem. Na tyle groźnym, że Chorwatka nie była dalej w stanie kontynuować gry. Mimo wszystko Konjuh podjęła jednak rękawice. Pomimo urazu udało jej się obronić dwie piłki mecozwe, jednak Radwańska wygrała set 9:7. Mecz trwał ponad dwie i pół godziny.

Przeciwniczką Radwańskiej w trzeciej rundzie Wimbledonu będzie Katerina Siniakova, znajdująca się na 114. miejscu rankingu WTA. W dzisiejszym spotkaniu pokonała rozstawioną z "30" Francuzkę Caroline Garcię 4:6, 6:4, 6:1.