Dwa gole Kamila Wilczka w el. Ligi Europy!

Kamil Wilczek zdobył dwie bramki, a jego Brondby IF pokonał w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy Valur Reykyavik 4:1. Polak rozegrał całe spotkanie i dodatkowo obejrzał żółtą kartkę.

Kamil Wilczek bardzo dobrym występem wszedł w sezon 2016/2017. Polak grał od pierwszej minuty. W 47. minucie otworzył wynik spotkania strzałem z ostrego kąta. Siedem minut później podwyższył strzałem głową. Dodatkowo były piłkarz m.in. Piasta Gliwice otrzymał również żółtą kartkę. Jego Brondby IF wygrał pewnie z islandzką ekipą i przybliżył się do awansu do 2. rundy.

W poprzednim sezonie Wilczek w barwach drużyny z Brondby wystąpił w 13 spotkaniach ligi duńskiej i strzelił 5 goli. Przypomnijmy, że  w tej samej rundzie kwalifikacji nie popisały się polskie ekipy. Cracovia przegrała 0:2 z macedońskim Szkendija Tetowo. Równie słabo zaprezentowało się Zagłębie Lubin, które uległo 0:1 Sławi Sofii.

Valur Reykyavik - Brondby IF 1:4 (0:0)

Bramki: Ingvarsson 90 – Wilczek 47, 54, Pukki 61, Jakobsen 79