FMX: Francuz Pages rządzi w Madrycie

Moto
FMX: Francuz Pages rządzi w Madrycie
fot. Joerg Mitter/Red Bull

Francuz Tom Pages, gwiazda światowego formatu we freestyle motocrossie, wygrał po raz czwarty w karierze zawody na madryckim Plaza de Toros de Las Ventas. 31 – letni Pages zwyciężył w najbardziej prestiżowych zawodach w tej ekstremalnej dyscyplinie sportu: Red Bull X-Fighters.

Na oczach 23 tysięcy widzów, “Latający Francuz” dokonał niemożliwego - jako pierwszy zawodnik na świecie wygrał czwarty raz z rzędu na arenie Las Ventas. Clinton Moore z Australii zajął drugie miejsce, a rodak Moore’a – spec od podwójnego salta Josh Sheehan stanął na podium jako trzeci. Jedyny przystanek światowej serii Red Bull X – Fighters w sezonie 2016 zapisał się na kartach historii pod znakiem wieczoru pełnego rekordów, podczas którego Tom Pages przeniósł ewolucje freestyle motocrossu w zupełnie inny wymiar i w swoim stylu zaprzeczył prawom fizyki na legendarnej arenie walk byków Las Ventas.

Pages wykonał odwrotną flarę, podczas której ciało i motocykl wykonują ruch w 10 różnych stron zaledwie w ułamku sekundy. Aktualnie Pages jest jedynym zawodnikiem na świecie, który potrafi wykręcić odwrotną flarę i wiele innych spektakularnych tricków. Co intrygujące, Francuz ma problem w perfekcyjnym wykręceniem old schoolowego, klasycznego triku – rock solid… Życie bywa przewrotne. Pages nie tylko zwyciężył po raz czwarty z rzędu zawody w stolicy Hiszpanii, ale również otworzył nowy rozdział we freestyle motocrossie lądując kilkakrotnie swoją odwrotną flarę w zawodach.

Mimo, że jego finałowy przejazd nie był najczystszy, to efektowne tricki wystarczyły, aby pokonać broniącego tytułu Clintona Moore’a oraz mistrza podwójnych backflipów Josha Sheehana w trzyosobowym finale. Tom Pages już podczas pierwszej rundy pokazał publiczności swoją nową, odwrotną flarę. Wchodząc do finału Francuz musiał zmierzyć się z Joshem Sheehanem, który zaliczył dwa potężne podwójne salta w tył podczas swoich obu przejazdów oraz z Moore’m, który tego wieczoru zachwycał precyzją tricków i efektownym body varialem na dystansie 37,5 metra.

Jako pierwszy na torze pojawił się Sheehan, który niestety zaliczył nieprzyjemny upadek na quaterze w trakcie próby swojej flary i stracił koncentrację. W grze zostało już tylko dwóch zawodników.

Wyniki zawodów Red Bull X – Fighters w Madrycie:

1.Tom Pages (Francja)
2.Clinton Moore (Australia)
3.Josh Sheehan (Australia)
4.Levi Sherwood (Nowa Zelandia)
5.Maikel Melero (Hiszpania)
6.Rob Adelberg (Australia)
7.Taka Higashino (Japonia)
8.David Rinaldo (Francja)
9.Dany Torres (Hiszpania)
10.Adam Jones (USA)
11.Tom Robinson (Australia)
12.Sebastian Westberg (Finlandia)

Tomasz Lorek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze