Lewandowski: To boli i będzie bolało jeszcze przez dłuższy czas

Piłka nożna
Lewandowski: To boli i będzie bolało jeszcze przez dłuższy czas
fot. PAP

Jeśli jest się tak blisko półfinału mistrzostw Europy, to boli i będzie bolało jeszcze przez dłuższy czas – powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski po porażce z Portugalią (1:1, k. 3:5) w ćwierćfinale Euro 2016.

Marcin Feddek: Robert, przede wszystkim dziękuję w imieniu kibiców za całe mistrzostwa. W ostatecznym rachunku zabrakło trochę szczęścia w rzutach karnych.

 

Robert Lewandowski: Na pewno to boli, bo przegraliśmy z drużyną, która z przebiegu meczu może miała większe posiadanie piłki, ale czy miała więcej sytuacji, to ciężko powiedzieć. Też nie wygrała żadnego meczu, ale jest w półfinale, więc na pewno to jest paradoks. Walczyliśmy. Na pewno przykro, że przegraliśmy w rzutach karnych i niestety odpadliśmy…

 

Co dalej z tą drużyną? Teraz kolejne eliminacje i mam nadzieję, że kolejny mundial.

 

Przed nami na pewno dużo cięższa droga niż w eliminacjach do mistrzostw Europy. Na razie musimy ochłonąć po tej przegranej. Eliminacje zaczynają się za kilka miesięcy i znowu trzeba będzie dawać z siebie wszystko.

 

Ciężko będzie strawić porażkę, bo jednak nie byliście zespołem gorszym?

 

Jeśli jest się tak blisko półfinału mistrzostw Europy, to boli i będzie bolało jeszcze przez dłuższy czas. Jesteśmy twardzi i mam nadzieję, że sobie z tym szybko poradzimy.

Marcin Feddek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie