Szczypiorniści rozpoczęli zgrupowanie w Arłamowie

Inne
Szczypiorniści rozpoczęli zgrupowanie w Arłamowie
fot. PAP/EPA

Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli w Arłamowie zgrupowanie, które stanowi bezpośrednie przygotowanie do sierpniowych igrzysk. Biało-czerwoni zakończą je 20 lipca, gdy trener Tałant Dujszebajew poda nazwiska 14 zawodników, którzy pojadą do Rio de Janeiro.

Obecnie w Arłamowie szkoleniowiec ma do dyspozycji 22 zawodników.

"Nie ma co ukrywać, każdy marzy o tym, aby pojechać do Rio" – podkreślił cytowany na stronie polskiej federacji Michał Jurecki.

Jego brat Bartosz przyznał, że każdy ze szczypiornistów daje z siebie wszystko, zarówno podczas meczów, jak i treningów.

"Każdy ma szansę na wyjazd do Brazylii, każdy walczy o swoje marzenia. Jest to bardzo zacięta, ale uczciwa walka" – zapewnił.

Polacy w dniach 10-13 lipca będą mieli wolne. Dzień po ogłoszeniu składu reprezentacja wyleci do Dauhy na dwa mecze towarzyskie z wicemistrzami świata Katarczykami. Po powrocie udadzą się do Kielc, gdzie 28 lipca czeka ich sparing z ukraińskim zespołem Motor Zaporoże. Kolejnego dnia drużyna narodowa złoży ślubowanie olimpijskie w siedzibie PKOl. 30 lipca z kolei odbędzie się drugi sparing z Motorem, tym razem w Legionowie.

Ostatniego dnia lipca biało-czerwoni wylecą do Brazylii. Na miejscu mają już zaplanowany 3 sierpnia mecz testowy z Tunezyjczykami. Rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczną cztery dni później spotkaniem z gospodarzami imprezy.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze