Tłumy kibiców czekają na piłkarzy na Okęciu!

Piłka nożna
Tłumy kibiców czekają na piłkarzy na Okęciu!
fot. PAP

Setki kibiców zgromadziły się w warszawskim Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w piątkowe popołudnie. Fani czekają na samolot, którym podróżują powracający z mistrzostw Europy we Francji polscy piłkarze.

Kibice w bardzo dobrych nastrojach wyczekują na przylot biało-czerwonych. Co chwila wybuchają spontaniczne przyśpiewki - "Polska, biało-czerwoni", "Adam Nawałka" i inne.

 

Podopieczni selekcjonera Nawałki w czwartek przegrali z Portugalią po rzutach karnych w ćwierćfinale 3-5, a po 90 i 120 minutach było 1:1. Odpadnięcie z turnieju jest dla wielu powodem do smutku, ale pretensji do Polaków raczej nikt nie ma.

 

"To strasznie fajne, że po raz pierwszy po dużym turnieju nie ma rozmowy o tym, kto teraz ma objąć tę kadrę i ją uzdrowić" – mówili kibice.

 

W czwartek, przy stanie 4-3 dla Portugalii, rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski. Później decydujący strzał z 11 metrów oddał Ricardo Quaresma, pieczętując triumf rywali.

 

"Że też akurat na Kubę musiało trafić. Ten chłopak tyle w życiu przeszedł, w ostatnim sezonie tak naprawdę w tej Fiorentinie nie grał, sam się przygotowywał do turnieju i praktycznie nas wprowadził do fazy pucharowej. Mam nadzieję, że się szybko po tym pozbiera" – dodał inny fan biało-czerwonych.

 

Portugalia zagra w półfinale ze zwycięzcą pary Walia – Belgia. W grze pozostały jeszcze Niemcy, Włochy, Francja i Islandia.

 

"Komu będziemy teraz kibicować" – spytał ojciec kilkuletniego syna, a ten bez chwili namysłu odparł: "Islandii!".

 

Biało-czerwoni osiągnęli największy sukces w historii występów na mistrzostwach Europy.

 

"To naprawdę ogromne osiągnięcie. Przecież my nigdy nie zdobyliśmy żadnego trofeum. Nawet ta nasza słynna jedenastka z Bońkiem na czele..." – podsumował jeden z kibiców.

 

Przylot kadry do Warszawy jest planowany po godzinie 15.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze