Trener Portugalczyków: Polska jest świetna w karnych

Piłka nożna
Trener Portugalczyków: Polska jest świetna w karnych
fot. PAP/EPA

"Karne to loteria, ale trzeba wykazać się charakterem. Wiedziałem, że Polska jest w nich świetna, bo wygrała w ten sposób w poprzedniej rundzie. Mówiłem moim piłkarzom, żeby zachowali spokój - stwierdził po awansie do półfinału Euro 2016 trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos.

Po ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Portugalia (1:1, karne 3-5) powiedzieli:

 

Fernando Santos (trener Portugalii): "Mecz był bardzo ciężki. Gratuluję moim zawodnikom za to, że dali z siebie wszystko. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Piłkarze są zmęczeni nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. To wszystko jest jednak dla nich oraz dla mnie pięknym snem. Chcemy przynieść dużą radość portugalskiemu narodowi. Karne to loteria, ale trzeba wykazać się charakterem. Wiedziałem, że Polska jest w nich świetna, bo wygrała w ten sposób w poprzedniej rundzie. Ale mówiłem moim piłkarzom, żeby zachowali spokój, bo wiedziałem, że też mogą strzelić".

 

Renato Sanches (pomocnik Portugalii, wybrany piłkarzem meczu): "To wspaniały moment dla zespołu i dla mnie, jako zdobywcy wyrównującej bramki. Staraliśmy się dać z siebie wszystko. Wiele osób nas krytykuje, ale jesteśmy szczęśliwi, bo dotarliśmy już do półfinału. My w siebie cały czas wierzymy, jesteśmy pewni swoich umiejętności. Trener zapytał nas kto chce strzelać rzuty karne. Cristiano Ronaldo od razu odparł, że on chce być pierwszy. Ja byłem drugi, cieszę się, że trener mi zaufał. Kiedy Cristiano trafił, mnie było już znacznie łatwiej. Byłem całkiem rozluźniony".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze