Wimbledon: Matkowski w drugiej rundzie debla

Marcin Matkowski i Leander Paes z Indii pokonali w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu Serba Janko Tipsarevica i Tajwańczyka Yen-Hsunem Lu 6:1, 6:3. Rozstawieni z "siódemką" Łukasz Kubot i austriacki tenisista Alexander Peya nie dokończyli meczu z powodu deszczu.

Kubot i Peya w 1. rundzie trafili na brytyjskich braci Kena i Neala Skupskich. Po dwóch setach było 1:1, a trzeci rozpoczął się od zwycięstwa w pierwszym gemie pary polsko-austriackiej i wówczas spotkanie przerwano.

Rywalami Matkowskiego i Paesa będą w drugiej rundzie Hindus Rohan Bopann i Rumun Florin Mergea.

Wyniki piątkowych meczów 1. rundy turnieju deblistów na kortach Wimbledonu:

Marcin Matkowski, Leander Paes (Polska, Indie) - Janko Tipsarevic, Yen-Hsunem Lu (Serbia, Tajwan) 6:1, 6:3

Łukasz Kubot, Alexander Peya (Polska, Austria) - Ken Skupski, Neal Skupski (W. Brytania) 6:2, 6:7 (7-9) - mecz przerwany