Francja - Islandia: Śmiercionośna broń Islandii? Auty!

Piłka nożna
Francja - Islandia: Śmiercionośna broń Islandii? Auty!
fot.PAP/EPA

Reprezentację Islandii śmiało można określić mianem czarnego konia Euro 2016. A czym zespół prowadzony przez Larsa Lagerbacka zdobyła serca wielu fanów piłki nożnej? Na pewno walecznością, uporem w dążeniu do celu oraz pomysłowym wykonywaniem rzutów... z autu. Śmiało można mówić o śmiercionośnej islandzkiej broni w postaci wyrzutów z autu.

Boleśnie przekonali się o tym Austriacy i Anglicy, którzy stracili bramki po takim wznowieniu gry. Etatowym wykonawcą autów w drużynie Islandii jest jej kapitan Aron Gunnarsson. To właśnie na co dzień pomocnik Cardiff City sieje prawdziwy popłoch w polu karnym przeciwników. 27-latek praktycznie w każdym meczu z ogromną siłą „dostarcza” futbolówkę w szesnastkę rywali.

 

Austria oraz Anglia są ofiarami islandzkiego szturmu po wrzucie z autu. To właśnie w trzecim meczu fazy grupowej przeciwko Austriakom Jon Dadi Boedvarsson otworzył wynik spotkania po wznowieniu gry po tym stałym fragmencie. Anglicy także podzielili los Austrii. „Synowie Albionu” gola na 1:1 autorstwa Ragnar Sigurdsson stracili właśnie po „dośrodkowaniu” z autu.

 

Islandczycy do perfekcji opanowali schemat wykonywania wrzutów z aut. Jednak, żeby było to możliwe trzeba mieć w zespole, kogoś takiego jak Gunnarson oraz graczy potrafiących świetnie grać głową. W ich przypadku wszystko zadziałało idealnie. Jak będzie w ćwierćfinałowym meczu z Francją? Z pewnością gospodarze mają się czego obawiać.

ch, jb, A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie