Krychowiak podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 2021 roku. - Jestem dumny, że wracam do Francji, żeby bronić barw tak ambitnego klubu, jak Paris Saint-Germain. Możliwość dalszej pracy z Unaiem Emerym była oczywiście ważnym czynnikiem w mojej decyzji. Dołączam do paryżan, aby przeżyć silne emocje i zdobyć jak najwięcej trofeów. Z niecierpliwością czekam na ten kolejny krok w mojej karierze - stwierdził.

 

Prezes klubu Nasser Al-Khelaifi nie szczędził pochwał Krychowiakowi. - Odniósł wiele sukcesów z Sevillą w dwóch ostatnich latach, szczególnie w pucharach europejskich. Był także wyróżniającą się postacią na Euro 2016 we Francji. Grzegorz reprezentuje wartości ważne dla naszego klubu, kibiców i trenera, takie jak pracowitość i waleczność. Jestem przekonany, że będzie ważnym członkiem drużyny - powiedział.

 

 

26-latek jest pierwszym piłkarzem, którego sprowadził nowy trener paryżan Unai Emery. Obaj znają się doskonale z Sevilli. Co za tym idzie, Polak powinien mieć pewne miejsce w podstawowym składzie.

 

Krychowiak stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Do tej pory to miano nosił Jerzy Dudek. W 2001 roku przeniósł się z Feyenoordu Rotterdam do Liverpoolu za 7,4 miliona euro.

 

Reprezentant Polski grał w Sevilli przez ostatnie dwa lata. W tym czasie rozegrał 89 meczów i strzelił pięć goli. Dwukrotnie wygrał Ligę Europy. Wcześniej występował we Francji, gdzie zakładał koszulkę Girondins Bordeaux, FC Nantes i Stade Reims.