Liga Światowa: Francja przegrała z Brazylią

W spotkaniu kończącym turniej Ligi Światowej rozgrywany w Nancy Francuzi przegrali 1:3 z Brazylijczykami. Mimo, że obie ekipy już przed spotkaniem miały zapewniony awans do Final Six w Krakowie, starcie miało zacięty przebieg.

W premierowej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 21:21, a w czterech kolejnych akcjach górą byli siatkarze Canarinhos: asem serwisowym popisał się  Wallace, Evandro wywalczył piłkę setową, a skuteczny blok po ataku Earvina N'Gapetha zakończył tę odsłonę. Drugi set miał podobny przebieg, a rozstrzygnęła go rywalizacja na przewagi. Pierwsi piłkę setową mieli Trójkolorowi (24:23), a później punktowali już tylko Brazylijczycy, którzy asem serwisowym Wallacea zakończyli tę odsłonę.

W trzeciej partii Francuzi wypracowali sobie przewagę w środkowej części, na drugą przerwę techniczną schodzili przy stanie 16:12 po skutecznym ataku Earvina N'Gapetha. Siatkarze Canarinhos w końcówce próbowali odrabiać straty. Francuzi mieli piłkę setową przy stanie 24;19, w końcówce mylili się jednak w ataku, a Brazylijczycy obronili trzy piłki setowe. Dopiero skuteczna akcja Juliena Lyneela zakończyła tę partię.

W środkowej części czwatej odsłony gospodarze wypracowali sobie przewagę (14:11), którą jednak roztrwonili. Końcówka seta przebiegała pod dyktando podopiecznych Bernardo Rezende, którzy po zepsutej zagrywce Earvina N'Gapetha mieli piłkę meczową. Spotkanie zakończył w kolejnej akcji skuteczny atak Mauricio.

Turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Światowej zostanie zorganizowany w Krakowie w dniach 13-17 lipca. Weźmie w nim udział sześć reprezentacji: Brazylia, Francja, Serbia, Włochy, USA oraz Polska (gospodarz). Triumfatorem poprzedniej edycji (Rio de Janeiro 2015) jest reprezentacja Francji.

Francja  – Brazylia 1:3 (21:25, 24:26, 25:22, 21:25)

Francja: Ngapeth (19), Lyneel (13), Rouzier (9), Pujol (5), Le Roux (3), Le Goff (2) - Grebennikov (libero) oraz Rossard (10), Lafitte (3), Dialmedia (2) i Clevenot (1).
Brazylia: Mauricio Souza (19), Mauricio Silva (16), Evandro (14), Dougla (9), Eder (3), Rezende (2) - Brendle (libero) oraz Wallace (10), Isac (3) i William.