Rio 2016: Bokser Tryc rozpoczyna kwalifikacje. Zwycięstwo Jabłońskiego

Inne
Rio 2016: Bokser Tryc rozpoczyna kwalifikacje. Zwycięstwo Jabłońskiego
fot. PAP

Od walki z węgierskim bokserem Norbertem Nenesapatim rozpocznie w Wenezueli Mateusz Tryc (81 kg) udział w ostatnich zawodach kwalifikacyjnych do igrzysk. Z kolei mający zapewniony start w Rio Tomasz Jabłoński (75 kg) awansował do półfinału turnieju w Kazachstanie.

W Vargas mogą boksować zawodowcy, a jednym z nich jest 20-letni Nenesapati, legitymujący się dobrym rekordem 21-2, ale do tej pory nie rywalizował z nikim z czołówki światowej czy nawet europejskiej. Jeśli Tryc wygra z Węgrem, w ćwierćfinale spotka się z Czechem Ladislavem Kutilem.

 

Awans na igrzyska z kategorii 81 kg wywalczy trzech pięściarzy. Tryc jest jedynym Polakiem zgłoszonym do zawodów w Ameryce Południowej.

 

W turnieju olimpijskim wystąpią na pewno ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy Jabłoński i Igor Jakubowski (91 kg). Pierwszy z wymienionych przebywa obecnie na turnieju w Atyrau w Kazachstanie. W pierwszym pojedynku pokonał Tadżyka Baktijara Mirzomuchamedowa, a w poniedziałkowym półfinale zmierzy się z bokserem gospodarzy Amandykiem Manaszewem.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze