Wimbledon: Agnieszka Radwańska żegna się z turniejem

Na 4. rundzie zakończyła swój występ w tegorocznym Wimbledonie Agnieszka Radwańska. Polka uległa Dominice Cibulkovej 3:6, 7:5, 7:9 po ponad trzygodzinnym meczu. Słowaczka przedłużyła swoją serię dziewięciu wygranych spotkań pod rząd na kortach trawiastych.

Trzynasty w karierze pojedynek Krakowianki z Dominiką Cibulkovą rozpoczął się o 12:30 czasu polskiego na korcie numer 3. Dzisiejszy mecz był czwartym spotkaniem obu tenisistek w tym sezonie – w dwóch poprzednich triumfowała Słowaczka. Osiemnasta w rankingu WTA Cibulkova nie odniosła w tym roku jeszcze ani jednej porażki na kortach trawiastych.

W pierwszym secie spotkania doszło do jednego przełamania przy stanie 1:2. Cibulkova konsekwentnie rozrzucała Radwańską po korcie mocnymi forehandami i utrzymała przewagę do końca seta. Przy stanie 5:2 Polka zaczęła mocniej serwować piłki i stawiać większy opór doskonale przygotowanej Cibulkovej. Nie udało jej się jednak odwrócić losu pierwszej partii spotkania, która po 40 minutach zakończyła się wynikiem 6:3 na korzyść Słowaczki.

W drugim secie przy stanie 4:4 Cibulkova, świetnie returnując podanie Krakowianki, zyskała przewagę przełamania i  serwowała w gemie przy 5:4. Słowaczka nie wykorzystała piłki meczowej, a Radwańska przełamała podanie rywalki i wyrównała stan drugiego seta na 5:5. Słowaczka widocznie opadła z sił po niewykorzystanym meczbolu i zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Polka wykorzystała słabszą dyspozycję rywalki i wygrała drugą partię spotkania 7:5. W sumie, Polka trzykrotnie odrabiała przewagę przełamania.

Na początku trzeciego seta Radwańska wyglądała o wiele pewniej, niż we wcześniejszych partiach tego spotkania. Cibulkova popełniała więcej niewymuszonych błędów i rzadziej przechodziła do ofensywy. W połowie seta Słowaczka wróciła do agresywnej gry, zmuszając Polkę do biegania po całej szerokości kortu. Trzecia partia spotkania zakończyła się wynikiem 9:7 na korzyść Słowaczki.

Cibulkova, awansując do ćwierćfinału, wyrównała swój najlepszy rezultat na kortach Wimbledonu. Przed pięcioma laty uległa w ¼ późniejszej finalistce turnieju, Mariji Szarapowej.  W kolejnym spotkaniu rywalką Słowaczki będzie wygrana meczu pomiędzy Jeleną Wiesniną a Jekateriną Makarową.

Agnieszka Radwańska - Dominika Cibulkova 3:6, 7:5:, 7:9.

12:24

Rozpoczynamy relację tekstową ze spotkania Radwańska - Cibulkova!

12:28

Obie Panie ostatni raz spotkały się ze sobą w Eastbourne. Wtedy górą była Cibulkova.

WTA w Eastbourne: Radwańska odpadła w ćwierćfinale

12:34

W ostatnim spotkaniu Agnieszka Radwańska pewnie pokonała swoją rywalkę 2:0. Zobaczcie skrót tego spotkania.

Agnieszka Radwańska - Katerina Siniakova 2:0. Skrót meczu

12:39

Jeszcze tylko ostatnie rozgrzewkowe podania i zaczynamy mecz III rundy Wimbledonu!

12:45

Zaczęły! Pierwsza wymiana na korzyść Cibulkovej przy jej serwisie.

12:47

Radwańska - Cibulkova, I set, 0:1

Pewnie spotkanie rozpoczeła Dominika Cibulkova. Pierwszy gem wygrany do 15.

12:51

Radwańska - Cibulkova, I set, 1:1

Agnieszka Radwańska również wygrała swoje podanie, jednak Cibulkova kilka razy groźnie atakowała (40:30)

12:55

Radwańska - Cibulkova, I set, 1:2

Cibulkova bez litości wykorzystuje każdy błąd Agnieszki Radwańskiej. Kilka świetnych skrótów i mocnych zagrań daje zwycięstwo do 15.

13:00

Radwańska - Cibulkova, I set, 1:3

Radwańska przełamana! "Isia" nie była skuteczna w tym geme w polu serwisowym. kolejny świetny skrót Cibulkovej. Słowaczka jest także groźna w pierwszym podaniu.

13:04

Radwańska - Cibulkova, I set, 1:4

Dominika Cibulkova dominuje na korcie pod względem fizycznym. Rozrzuca po placu gry Polską tenisistkę mocnymi forehandami. W konsekwencji gem wygrany do 30.

13:13

Radwańska - Cibulkova, I set, 2:4

Męczarnie w 6. gemie. Wiele zwrotów akcji, szczególnie w końcówce tej partii, gdzie na przewagi ostatecznie wygrała Agnieszka Radwańska.

13:14

A takimi zagraniami popisuje się w dzisiejszym meczu Cibulkova...

Skrót nie z tej ziemi! Cibulkova zagrała... w stylu Radwańskiej

13:17

Radwańska - Cibulkova, I set, 2:5

Cibulkova gra niemal jak robot stworzony do eliminowania z trunieju kolejnych przeciwniczek. Próby skrótów Radwańskiej lądowało na siatce.  Słowaczka wygrywa do 30.

13:22

Radwańska - Cibulkova, I set, 3:5

W końcu "Isia" pewnie zagrywa z serwisu. Cibulkova natomiast "strzela" niczym z karabinu swoim returnem. Ostatecznie wygrywa jednak Radwańska do 30.

13:25

Radwańska - Cibulkova, I set, 3:6

Słabo, wolno i krótko. Tak można opisać tego gema w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Cibulkova wygrywa gema i seta 6:3.

13:28

Radwańska - Cibulkova, II set, 0:0

Rozpoczynamy II seta!

13:31

Radwańska - Cibulkova, II set, 1:0

Pierwsze prowadzenie Polki w tym meczu. Radwańska pierwszy raz także popisała się asem serwisowym. Gem wygrany jednak po pierwszej przewadze.

13:34

Radwańska - Cibulkova, II set, 1:1

Cibulkova show na kortach Wimbledonu. Im trudniejsza piłke zagra Agnieszka Radwańska, tym większa gwarancja, że Cibulkova świetnie ja odegra. Wygrana Słowaczki.

13:37

Radwańska - Cibulkova, II set, 1:2

Cibulkova aż kipi energią na boisku. Radwańska spokojna i opanowana, ale chyba za bardzo. Polka przegrywała już w tym gemie 0:40. Nie udało się obronić trzech break pointów. Przełamanie!

13:42

Radwańska - Cibulkova, II set, 2:2

Sfrustrowana Agnieszka Radwańska zmusiła swoją przeciwniczkę do błędów. Polka wykorzystała jeden z dwóch break pointów i przełamała swoją rywalkę. "Isia" wraca do gry!

13:46

Radwańska - Cibulkova, II set, 3:2

Agnieszka Radwańska odrodziła się na początku tego gema, jednak Cibulkova wyrównała stan rywalizacji na 30:30. Ostatecznie jednak Polka wygrała tę partię przy swoim podaniu.

13:50

Radwańska - Cibulkova, II set, 3:3

Słowaczka bezlitośnie wykorzystuje swoje podanie. W jednej z wymian mogliśmy podziwiać nawet 13 podań z rzędu. Dwa błędy Radwańskiej dały zwycięstwo Cibulkovej.

13:56

Radwańska - Cibulkova, II set, 3:4

Kłopoty "Isi" przy własnym serwisie. Polka przegrywała już 0:30, jednak zdołała wyrównać. Ostatecznie jednak to Słowaczka zdołała przełamać Radwańską.

14:00

Radwańska - Cibulkova, II set, 4:4

Szykuje nam się tenisowy horror. Radwańska przełamuje Cibulkovą do 15!

14:05

Radwańska - Cibulkova, II set, 4:5

Przełamanie! Źle rozpoczyna gema serwisowego Radwańska i przegrywała już 0:30, jednak zdołała wyrównać. Cibulkova jednak w kluczowym momencie ma więcej szczęścia i wygrywa tego gema.

14:14

Radwańska - Cibulkova, II set, 5:5

Kolejne przełamanie! Cibulkova dąży do jak najszybszego wygrania podania. Podwójny błąd serwisowy jednak daje szansę przełamania rywalki, której jednak Radwańska nie wykorzystała. Znów w kluczowych momentach Polka popełnia błędy, ale Cibulkva również nie jest nieomylna. 3. break point wzkoryzstany!

14:18

Radwańska - Cibulkova, II set, 6:5

Dwa asy serwisowe Agnieszki Radwańskiej w tym gemie! Polka wygrywa gema przy swoim podaniu. Słowaczka zaczyna popełniać sporo błędów.

14:20

Radwańska - Cibulkova, II set, 7:5

Koncertowa gra Agnieszki Radwańskiej! Polka miała 3 piłki setowe i wykorzystała już pierwszą. Wygrana 7:5!

14:23

Radwańska - Cibulkova, III set, 0:0

Rozpoczynamy ostateczną batalię !

14:25

Radwańska - Cibulkova, III set, 1:0

Cibulkova nie zamienia już swoich returnów i ataków na punkty. Polka pewnie wygrywa gema do 15.

14:32

Radwańska - Cibulkova, III set, 1:1

Radwańska męczy swoją rywalkę. Cibulkova coraz częściej się waha i często cofa się zamiast zaatakować. Popełniła także sporo błędów. Na przewagi wygrała jednak Cibulkova. Przetrwała trudnego gema.

14:35

Radwańska - Cibulkova, III set, 2:1

Tym razem pewnie wygrywa Radwańska. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje świetny skrót "Isi" w tym gemie.

14:40

Radwańska - Cibulkova, III set, 2:2

Radwańska męczy swoja rywalkę. Przegrywa gema, ale zabrała sporo sił swojej rywalce.

14:45

Radwańska - Cibulkova, III set, 3:2

Niestety  z początku więcej szczęścia w tym gemie miała Cibulkova, która popełniła dużo mniej błędów. Radwańska obroniła 3 break pointy i as serwisowy daje zwycięstwo w tym gemie!

14:49

Radwańska - Cibulkova, III set, 3:3

Cibulkova wraca do gry. Wygrywa co prawda do 30, ale wszystkie kluczowe piłki zagrała wręcz idealnie.

14:52

Radwańska - Cibulkova, III set, 3:4

Kolejny swój gem serwisowy zaczyna bardzo źle. Przegrywała już 0:40 i już nie dało się uratowac tego gema. Radwańska przełamana!

14:56

Radwańska - Cibulkova, III set, 4:4

Pogubiła się Słowaczka! Przełamanie! Cibulkova popełniła sporo błędów w przeciwieństwie do Polki. Return trafia prosto w linię i Radwańska wygrywa 4. gema!

15:01

Radwańska - Cibulkova, III set, 5:4

Kolejna zamiana ról! Cibulkova teraz idealna trafiała w każdą piłkę i robiła co chciała na korcie. Radwańska obroniła jednak trzy break pointy. Zmiany rytmu i rotacji wyprowadzały Słowaczkę z równowagi. Gem dla Radwańskiej!

15:05

Radwańska - Cibulkova, III set, 5:5

Świetny gem w wykonaniu Cibulkovej. Dobre serwisy i świetne podania. 5:5.

15:16

Radwańska - Cibulkova, III set, 6:5

Gem na najwyższym poziomie! Świetne returny Cibulkovej i ryzyko jakie podejmowała dają jej punkty i break point. Radwańska odpowiada asem serwisowym. Później nastąpiło kilka piłek wyrównujących i walka na przewagi. W tej częsci gema emocje jak w kalejdoskopie zmieniały się z piłki na piłke. Ostatecznie myli się Cibulkova i wygrywa Radwańska!

15:23

Radwańska - Cibulkova, III set, 6:6

Ależ kosmiczny tenis! Po dwóch i pół godziny takie tempo i takie zagrania! Oko za oko punkt za punkt. Raz popełnia błąd Cibulkova i daje w prezencie piłkę meczową, żeby później świetnie się wybronić. Ostatecznie wygrywa Słowaczka i mamy remis!

15:26

Radwańska - Cibulkova, III set, 6:7

Fantastyczny skrót Radwańskiej przy stanie 15:15! Pokaz świetnej ofensywy Cibulkovej i defensywy Radwańskiej. Niestety Polka przełamana!

15:31

Radwańska - Cibulkova, III set, 7:7

Zły początek tego gema w wykonaniu Radwańskiej i znowu przegrywała już 0:30, ale chwilę później miała okazję przełamać Słowaczkę. Swoją okazję wykorzystała perfekcyjnie. Przełamanie!

15:39

Radwańska - Cibulkova, III set, 7:8

Koncertowa gra zarówno jednej jak i drugiej zawodniczki. W ostatniej części gema w grze na przewagi lepsza okazała się Cibulkova. Kolejne przełamanie w tym spotkaniu!

15:45

Radwańska - Cibulkova, III set, 7:9

Fantastyczna wymiana! Ponad 20 odbitych piłek. Im trudniej tym lepiej dla Słowaczki, lecz chwilę później popelniała bardzo łatwe błędy. Radwańska znów obroniła piłkę meczową, co dało jeszcze nadzieje na dalszą walkę. Ostatecznie jednak całą batalię wygrywa Cibulkova. Co to był za mecz! Skrót z tego spotkania niebawem na polsatsport.pl. Niestety to koniec przygody Agnieszki Radwańskiej w tegorocznym Wimbledonie.