Wimbledon: Agnieszka Radwańska żegna się z turniejem

Na 4. rundzie zakończyła swój występ w tegorocznym Wimbledonie Agnieszka Radwańska. Polka uległa Dominice Cibulkovej 3:6, 7:5, 7:9 po ponad trzygodzinnym meczu. Słowaczka przedłużyła swoją serię dziewięciu wygranych spotkań pod rząd na kortach trawiastych.

Trzynasty w karierze pojedynek Krakowianki z Dominiką Cibulkovą rozpoczął się o 12:30 czasu polskiego na korcie numer 3. Dzisiejszy mecz był czwartym spotkaniem obu tenisistek w tym sezonie – w dwóch poprzednich triumfowała Słowaczka. Osiemnasta w rankingu WTA Cibulkova nie odniosła w tym roku jeszcze ani jednej porażki na kortach trawiastych.

W pierwszym secie spotkania doszło do jednego przełamania przy stanie 1:2. Cibulkova konsekwentnie rozrzucała Radwańską po korcie mocnymi forehandami i utrzymała przewagę do końca seta. Przy stanie 5:2 Polka zaczęła mocniej serwować piłki i stawiać większy opór doskonale przygotowanej Cibulkovej. Nie udało jej się jednak odwrócić losu pierwszej partii spotkania, która po 40 minutach zakończyła się wynikiem 6:3 na korzyść Słowaczki.

W drugim secie przy stanie 4:4 Cibulkova, świetnie returnując podanie Krakowianki, zyskała przewagę przełamania i  serwowała w gemie przy 5:4. Słowaczka nie wykorzystała piłki meczowej, a Radwańska przełamała podanie rywalki i wyrównała stan drugiego seta na 5:5. Słowaczka widocznie opadła z sił po niewykorzystanym meczbolu i zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Polka wykorzystała słabszą dyspozycję rywalki i wygrała drugą partię spotkania 7:5. W sumie, Polka trzykrotnie odrabiała przewagę przełamania.

Na początku trzeciego seta Radwańska wyglądała o wiele pewniej, niż we wcześniejszych partiach tego spotkania. Cibulkova popełniała więcej niewymuszonych błędów i rzadziej przechodziła do ofensywy. W połowie seta Słowaczka wróciła do agresywnej gry, zmuszając Polkę do biegania po całej szerokości kortu. Trzecia partia spotkania zakończyła się wynikiem 9:7 na korzyść Słowaczki.

Cibulkova, awansując do ćwierćfinału, wyrównała swój najlepszy rezultat na kortach Wimbledonu. Przed pięcioma laty uległa w ¼ późniejszej finalistce turnieju, Mariji Szarapowej.  W kolejnym spotkaniu rywalką Słowaczki będzie wygrana meczu pomiędzy Jeleną Wiesniną a Jekateriną Makarową.

Agnieszka Radwańska - Dominika Cibulkova 3:6, 7:5:, 7:9.