Dziennikarz RTL o problemach Francji: Narzekamy na grę w…

Piłka nożna
Dziennikarz RTL o problemach Francji: Narzekamy na grę w…
fot. Polsat Sport

Mamy duży problem z defensywą. Na nią na pewno możemy narzekać. Dlatego musimy bacznie obserwować to, jak zagra z Niemcami. Albo liczyć, że strzelimy jedną bramkę więcej… - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Sina Mir, francuski dziennikarz RTL Radio.

Sebastian Staszewski: Jest Pan zaskoczony wynikiem meczu Francji z Islandią? Bo szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że „Trójkolorowi” zagrają tak dobrze…

Sina Mir: A my trochę tego oczekiwaliśmy. Mamy świetną drużynę z wieloma utalentowanymi zawodnikami. Poza tym zagraliśmy nowym ustawieniem. Islandia natomiast zaprezentowała się trochę słabiej, niż w meczu przeciwko Anglikom. Nie jesteśmy więc zaskoczeni wynikiem. Spodziewaliśmy się, że wygramy co najmniej 3:0.

Francja była aż tak dobra, czy Islandia tak słaba?

I to, i to. Islandia zagrała fatalną pierwszą połowę i po niej było im bardzo ciężko wrócić do gry. Dodatkowo Francuzi zagrali znakomicie. Antoine Griezmann i Olivier Giroud wykonali swoją pracę. Na początku byli pod presją, ale teraz zachowują się tak, jakby pozwolili życiu toczyć się swoim torem.

Czego oczekuje Pan przed meczem z Niemcami?

Didier Deschamps powiedział o Niemcach, że to najlepsza drużyna na mistrzostwach. Mamy spory problem z defensywą. Na nią na pewno możemy narzekać. Dlatego musimy bacznie obserwować to, jak zagra w czwartek. Albo liczyć na to, że strzelimy jedną bramkę więcej...

Całą rozmowę z francuskim dziennikarzem zobacz w materiale wideo

Sebastian Staszewski z Paryża, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze