Euro 2016: Style trenerów okiem kobiet

Piłka nożna
Euro 2016: Style trenerów okiem kobiet
fot. PAP/EPA

W trakcie meczów piłkarze przywdziewają jednolite stroje, ale na pierwszy plan w modowym świecie wysuwają się selekcjonerzy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie stylowych trenerów.

Jednym z najlepiej ubranych trenerów na tym turnieju był Vladimir Petković. 52- letni szkoleniowiec Szwajcarów stawia przede wszystkim na wygodę, ale w doborze jego garderoby nie ma przypadku.

- Rzadko mężczyźni w tym wieku pozwalają sobie na taką nonszalancję. W jego stylizacjach i postawie widać, że ceni sobie wygodę. Chce być liderem, ale ta stylizacja przejawia się tym, że ma bardzo klubowy styl - ocenia stylistka, Jola Czaja.

- On jest w moim typie. Jest wysoki, dobrze zbudowany. Ma też dodatkowy atut. Urodził się 15 sierpnia. Tak jak ja! - dodaje Karolina Szostak.

Kolejnym trenerem w naszym zestawieniu jest Joachim Low. Na Euro 2016 selekcjoner Niemców postawił na mniej formalny strój.

- Cenię w nim, że prostotę nosi z nonszalancją. To jest wyrafinowany styl, bardzo klasyczny. Ta prostota i klasyka stylu się na nim broni - podkreśla Czaja.

- Kompletnie nie w moim typie. Nie można mu odebrać, że jest świetnym trenerem. Jeżeli mówimy o eleganckich mężczyznach, to nie wypada wspominać o jego "wybrykach ławkowych" - zwraca uwagę Szostak.

Jednym z bardziej charyzmatycznych trenerów jest oczywiście Antonio Conte. W swojej prezencji szkoleniowiec Włochów każdy detal ma dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

- W stylizacji to się nazywa "total look". To motyw, w którym mężczyzna używa wszystkich elementów garderoby w jednym kolorze - fachowo ocenia Czaja.

- Mogę ocenić jego wzrok. Jest absolutnie piorunujący! Zwraca uwagę to, że jest bardzo ekspresyjny. Biega przy boisku, krzyczy, cały czas coś się dzieje. To jest charakterystyczne dla Conte. Jako zawodnik też taki był - przypomina Szostak.

W naszym zestawieniu najlepiej ubranych trenerów nie może zabraknąć Adama Nawałki. Polski szkoleniowiec znany jest ze swojego smart casualowego stylu. Już w eliminacjach zachwycał stylistów szytymi na miarę garniturami i różnorodnym doborem szalików.

- Stylizacja i ubrania, które wybiera nasz trener są tożsame z nim samym. Opowiada to o jego osobowości, która nie przeszkadza mu wyglądać dobrze - ocenia stylistka.

- Zawsze wyprostowany, świetnie wygląda, ostrzyżony, skóra delikatnie muśnięta słońcem. Przesympatyczny i przystojny mężczyzna - chwali trenera Szostak.

Maciej Turski, AS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze