Porażka Ruchu z mistrzem Izraela w meczu kontrolnym

Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w sparingu z mistrzem Izraela Hapoelem Beer Szewa 0:1 (0:0). Jedynego gola w meczu rozgrywanym w Opalenicy zdobył w 63. minucie Elyaniv Barda.

"Wrażenia sportowe są dobre. Zagraliśmy z mocnym przeciwnikiem, opłacało się tu przyjechać. Drużyna z Izraela była lepsza o tę jedną bramkę, natomiast my w pierwszej połowie też mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy" - powiedział po meczu Waldemar Fornalik.

Był to szósty, przedostatni letni sparing chorzowian. Wcześniej "Niebiescy" pokonali Unię Kalety 4:0 (częstochowska klasa okręgowa), potem przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2, a następnie z Cracovią 1:3, wygrali z drugoligowym Rakowem Częstochowa 1:0 i zremisowali z krakowską Wisłą 1:1.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika w ostatnim meczu kontrolnym zmierzą się w sobotę w ekstraklasowymi ukraińskimi Karpatami Lwów.

Ruch Chorzów - Hapoel Beer Szewa 0:1 (0:0)

Bramki: Barda 63'

Skład Ruchu: Lech (67' Skaba) - Konczkowski (76' Komarnicki), Grodzicki (72' Koj), Koj (46' Cichocki), Oleksy (79' Żmuda) - Mazek (35' Przybecki), Iwański (46' Surma), Hanzel (72' Bargiel), Lipski (46' Walski), Moneta (67' Urbańczyk) - Arak (67' Siedlik).