Memoriał Arkadiusza Gołasia to siatkarski turniej towarzyski, który jest organizowany od 2006 roku w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłego w 2004 roku siatkarza reprezentacji Polski. Rozgrywany jest przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Polsce. W poprzedniej edycji turnieju, rozegranej od 24 do 25 października 2015 roku w Murowanej Goślinie wygrała drużyna Jastrzębskiego Węgla, która pokonała w finale AZS Częstochowa.

 

W obecnej, już XII edycji imprezy, zaprezentują się trzej przedstawiciele PlusLigi: Lotos Trefl Gdańsk, Łuczniczka Bydgoszcz oraz AZS Częstochowa. Stawkę uczestników uzupełni nowy klub Bartosza Kurka - japoński JT Thunders Hiroshima. Impreza w Murowanej Goślinie ma być debiutem polskiego atakującego w nowej drużynie.

 

"Od dawna marzyłam o tym, aby obok polskich gwiazd siatkówki kibice mogli  podczas turnieju zobaczyć także zespoły bardziej egzotyczne. To gwarantuje nowe emocje. Ja osobiście jestem bardzo ciekawa tych rozgrywek" – stwierdziła organizatorka Memoriału Anna Sumelka.

 

Zawody będą rozgrywane 17 i 18 września (sobota- niedziela), czyli na dwa tygodnie przed startem kolejnego sezonu PlusLigi. Poprzedzą je tradycyjne warsztaty siatkarskie dla uczniów i młodzieży z goślińskich szkół, które zostaną zorganizowane w piątek 16 września.

 

Bilety na turniej trafią do sprzedaży 17 lipca.