Kolejna reprezentantka w Policach! Smarzek siatkarką Chemika

Siatkówka
Kolejna reprezentantka w Policach! Smarzek siatkarką Chemika
fot. Cyfrasport

Reprezentantka Polski Malwina Smarzek podpisała kontrakt z Chemikiem Police. Nowa atakująca ekipy mistrzyń Polski ma 20 lat, a w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Legionovii.

Malwina Smarzek ma 20 lat. Jest wychowanką ŁMLKS Łask. W latach 2014-2016 występowała w barwach Legionovii Legionowo. Przez wielu siatkarskich ekspertów uważana jest za wielki talent i przyszłość reprezentacji Polski.

 

W seniorskiej kadrze zadebiutowała w 2014 roku. Od tego momentu w biało-czerwonych barwach wystąpiła 22 razy. Jest złotą medalistką mistrzostw Europy juniorek z 2013 roku.

 

 

Nowa siatkarka mistrza Polski ma 191 cm wzrostu. Potrafi złapać piłkę w ataku na wysokości 318 cm. W minionym sezonie ORLEN Ligi była trzecią w rankingu najlepiej punktujących. W 28 meczach zdobyła 389 punktów (średnio ponad 4 oczka w każdym z rozegranych setów).

 

"Malwina to bardzo perspektywiczna siatkarka. W Chemiku jest sporo doświadczonych dziewczyn, od których może uczyć się zarówno siatkówki, jak i sposobu na życie, przyzwyczajeń, profesjonalizmu. Mamy nadzieję, że Malwina będzie się rozwijać i w przyszłości stanie się kluczową siatkarką naszej drużyny oraz reprezentacji Polski" - mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający.

 

Aktualnie Smarzek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku. We wrześniu weźmie udział w eliminacjach do mistrzostw Europy.

RM, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze