Prezes Borussii: Mamy dla Kuby wielki szacunek!

Piłka nożna
Prezes Borussii: Mamy dla Kuby wielki szacunek!
fot. Cyfrasport

Jakub Błaszczykowski wciąż jeszcze nie wie, czy pozostanie w Borussii Dortmund na nadchodzący sezon. Prezes niemieckiego klubu, Hans-Joachim Watzke, zapowiedział rozmowy z polskim pomocnikiem. - Cieszy się naszym najwyższym szacunkiem - powiedział.

Prezes Watzke informuje o podjęciu rozmów z Błaszczykowskim w najbliższych dniach w sprawie jego przyszłości w klubie. Po ich zakończeniu zostanie podjęta decyzja o jego dalszych losach w Dortmundzie.

- Kuba jest graczem, który cieszy się naszym najwyższym szacunkiem, bo wiele dla nas zrobił. W tym roku skończy 31 lat, ale wciąż stać go na grę na wysokim poziomie. Aktualnie przebywa na wakacjach, ale po jego powrocie siądziemy do rozmów - powiedział Watzke.


Pochodzący z Truskolasów piłkarz jest zawodnikiem Borussii od dziewięciu lat. Polak był jednym z kluczowych graczy w okresie, gdy klub z Dortmundu osiągał ogromne sukcesy. Ostatni sezon spędził jednak na wypożyczeniu w Fiorentinie. We włoskiej drużynie nie był wiodącą postacią, jednak podczas Euro 2016 pokazał, że dalej prezentuje wysokie umiejętności.


Błaszczykowski w barwach Borussii rozegrał 197 meczów w Bundeslidze, strzelając 27 bramek i notując 43 asysty. Umowa 84-krotnego reprezentanta Polski ważna jest do czerwca 2018 roku.

JP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze