Virtus.pro lepsze od Amerykanów! Polacy w ćwierćfinale Majora!

E-sport
Virtus.pro lepsze od Amerykanów! Polacy w ćwierćfinale Majora!

Polska formacja Counter-Strike: Global Offensive - Virtus.pro, po niełatwym spotkaniu z Team Liquid zdołało awansować do fazy pucharowej turnieju ESL One Cologne 2016. Filip 'NEO' Kubski i spółka byli lepsi od rywali zza oceanu na mapie de_cobblestone i wygrali 16:12.

W pierwszej rundzie spotkania z bardzo dobrej strony pokazał się nasz zawodnik — Paweł 'byali' Bieliński, który zdobył aż cztery fragi i tym samym dał prowadzenie ekipie Virtus.pro. Wkrótce Polacy zdobyli także dwie kolejne rundy, lecz niedługo później rywale zaczęli odrabiać straty i przejmować stopniowo inicjatywę. W porę jednak zareagował jeden z liderów polskiego dream teamu — Wiktor 'TaZ' Wojtas i po ośmiu rundach Polacy prowadzili 6:2. Wtedy znów z zimowego snu obudzili się zawodnicy zza oceanu. Ich gra po stronie atakującej była bardzo dobrze zorganizowana, co przynosiło im kolejne punkty i po piętnastu runach wygrywali oni 9:6.

Druga runda pistoletowa po zmianie stron lepiej rozpoczęła się dla S1mple i jego kolegów, lecz w porę swoją dobrą dyspozycję potwierdzili Snax i TaZ, którzy w odpowiednim momencie zdobyli razem aż trzy fragi, dając tym samym kolejny punkt swojej drużynie. Kilka minut później biało-czerwoni doprowadzili do remisu 9:9 i wszystko było możliwe. Od tego momentu byliśmy świadkami wyrównanego boju, w którym obie drużyny na zmianę zdobywali punkty. Znów mieliśmy remis, tym razem 12-12 i zawodnicy Liquid poprosili o przerwę taktyczną, która jak się okazało nie pomogła im w żadnym stopniu. Virtus.pro wzięło sprawę w swoje ręce korzystając z okazji i ostatecznie wygrało spotkanie 16:12. Oznacza to, że Polacy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek!

Wojciech Podgórski
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie