Giro d’Italia kobiet: Awans Niewiadomej, dominacja Amerykanek

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła siódme miejsce na szóstym etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia kobiet. Do mety w Madonna della Guardia dojechała ze stratą 2.58 do zwyciężczyni, Amerykanki Evelyn Stevens (Boels Dolmans).

Koszulkę liderki odzyskała inna Amerykanka Megan Guarnier, która finiszowała na drugiej pozycji, tracąc do swojej koleżanki klubowej sześć sekund.

W klasyfikacji generalnej Guarnier wyprzedza kolejną Amerykankę Marę Abbott (Wigle High5) o 46 s oraz Stevens o 1.03. Niewiadoma awansowała z dziewiątej na siódmą pozycję i traci 6.40 do liderki.

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) wciąż zajmuje 17. miejsce, ale jej strata wzrosła do 23.24. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) nie stanęła na starcie etapu.

Niewiadoma i Jasińska otrzymały w poniedziałek nominacje do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Dziewięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę.