Rio 2016: Pierwsze 6 tysięcy żołnierzy gotowych do działania

Inne
Rio 2016: Pierwsze 6 tysięcy żołnierzy gotowych do działania
fot. PAP

Pierwsze sześć tysięcy żołnierzy, którzy zostali wyznaczeni do zapewnienia bezpieczeństwa podczas igrzysk w Rio de Janeiro jest już na miejscu i w weekend przeprowadzi manewry. Do 17 lipca liczba wojskowych wzrośnie do 22 tys. - poinformował minister obrony Brazylii.

W sumie nad bezpieczeństwem sportowców, trenerów i kibiców, których liczba szacowana jest na pół miliona, ma czuwać podczas największej sportowej imprezy globu (5-21 sierpnia) 85 tysięcy osób, w tym wojsko, policja i tajne służby. Ich liczba może zostać zwiększona, jeśli będzie taka potrzeba - zaznaczył minister obrony Raul Jungmann.

 

Od 24 lipca przestrzeń w mieście patrolować będzie 70 pojazdów wojskowych, w tym kilkadziesiąt czołgów, a z powietrza 28 helikopterów.

 

Poinformowano również, że cały czas monitorowane jest zagrożenie atakami terrorystycznymi podczas olimpiady, a z rządem brazylijskim współpracują w tej sprawie tajne służby z 97 krajów.

 

Na bezpieczeństwo w budżecie IO zaplanowano pierwotnie kwotę 930 mln reali (ok. 231 mln euro), ale wiadomo, że będzie ona wyższa.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze