UFC 200: Walka wieczoru Jones - Cormier odwołana na trzy dni przed galą!

Sporty walki
UFC 200: Walka wieczoru Jones - Cormier odwołana na trzy dni przed galą!
fot. Facebook

Na gali UFC 200 w walce wieczoru nie dojdzie do pojedynku Jona Jonesa (22-1, 9 KO, 6 Sub) i Daniela Cormiera (17-1, 6 KO, 5 Sub)! Ten pierwszy został usunięty z karty. Powód? Prawdopodobnie naruszył zasady polityki antydopingowej. W tej sytuacji w walce wieczoru zmierzą się Brock Lesnar (5-3, 2 KO, 2 Sub) i Mark Hunt (12-10-1, 9 KO).

Jak poinformowała komisja antydopingowa, Jones nie został oskarżony o stosowanie niedozwolonych środków. Przynajmniej na razie... Podczas badania próbek eksperci doszli jednak do wniosku, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo naruszenia zasad polityki antydopingowej. W tej sytuacji walka Jones - Cormier została odwołana.

 

- Jones będzie mógł udowodnić swoją niewinność. Jeśli to prawda, to jestem mocno rozczarowany. To jest tragedia dla Daniela Cormiera, która wpłynie niego nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Nie wiem, czy będziemy chcieli ponownie próbować zestawić ten pojedynek. Jones może zostać zawieszony nawet na dwa lata, więc kto wie, co się stanie... - powiedział prezes UFC Dana White.

 

Walka Jonesa i Comiera miała być rewanżem za starcie, do jakiego doszło 3 stycznia 2015 roku. Jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył wtedy "Bones".

 

Być może Cormier wystąpi na gali UFC 200, o ile znajdzie się dla niego przeciwnik. Chrapkę na takie starcie ma mistrz wagi średniej Michael Bisping (29-7, 16 KO, 4 Sub). "Dwa miesiące, dwa tygodnie, dwa dni... Hm... Średni kontra półciężki? Dotrzymuję swojego słowa, zrobiłbym to!" - napisał na Twitterze.

 

Organizatorzy nie mają szczęścia do zestawienia walki wieczoru gali UFC 200. Pierwotnie mieli się w niej zmierzyć Conor McGregor (19-3, 17 KO, 1 Sub) i Nate Diaz (19-10, 4 KO, 12 Sub), jednak wobec problemów, jakie stwarzał Irlandczyk starcie odwołano. Dojdzie do niego 20 sierpnia podczas UFC 202.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze