Jeszcze przed meczem półfinałowym Francji z Niemcami (2:0) oficjalna strona Arsenalu przypomniała o znakomitej skuteczności Girouda w pojedynkach z Neuerem. Od czterech sezonów (czyli od kampanii 2012/13) nikt nie pokonał niemieckiego bramkarza częściej, niż niespełna 30-letni napastnik. Uczynił to czterokrotnie.

Po raz pierwszy Giroud strzelił bramkę Neuerowi w 2013 roku podczas meczu Arsenalu z Bayernem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zwycięstwo 2:0 nie dało jednak awansu Kanonierom do kolejnej fazy rozgrywek. Dwa kolejne gole padły w 2015 roku w fazie grupowej Champions League. Londyńczycy wygrali i przegrali z Monachijczykami (2:0 i 1:5), a w każdym z tych spotkań swoją bramkę dołożył Francuz. Czwarty gol padł natomiast kilka dni później w towarzyskim meczu reprezentacji obu krajów (2:0). 

 

 

W 2016 roku natomiast nikt nie umieszczał piłki w bramce strzeżonej przez Neuera częściej niż Griezmann. Oprócz dwóch trafień w półfinale Euro 2016 pokonał 30-letniego bramkarza w meczu Ligi Mistrzów. Gol był szczególnie ważny, gdyż dawał awans Atletico do finału Champions League (1:2 przy zwycięstwie 1:0 w pierwszym meczu).