Griezmann na autostradzie po tytuł króla strzelców! (WIDEO)

Tylko jedna bramka zdobyta w fazie grupowej nie wskazywała na to, że Antoine Girezmann będzie głównym pretendentem do tytułu króla strzelców Euro 2016. Przełamanie nastąpiło w 1/8, kiedy w przeciągu czterech minuty dwukrotnie pokonał irlandzkiego bramkarza! Przed ostatnim meczem Euro 2016 ma o połowę więcej goli niż sześciu zawodników sklasyfikowanych na drugiej pozycji...

Szansę na dogonienie Griezmanna mają jeszcze Nani, Ronaldo, Giroud oraz Payet, jednak - powiedzmy sobie szczerze - scenariusz, w którym ktoś z tej trójki strzela w finale hat-tricka, przy jednoczesnym braku bramek Girezmanna jest mało prowdopodobny.

Tylko jeden gol w fazie grupowej, na dodatek zdobyty przeciwko Albanii, nie zapowiadał, że przed ostatnim meczem turnieju Griezmann będzie o trzy bramki przed resztą stawki. Fakt, należy podkreślić, że trafienie w meczu z Albanią zaliczył jako zmiennik i na pokonanie bramkarza wystarczyły mu zaledwie 22 minuty, jednak przełomowym momentem dla zawodnika był mecz 1/8. Wtedy dwa gole w cztery minuty pozwoliły mu dołączyć do Bale'a i Moraty znajdujących się na czele listy najlepszych strzelców turnieju.

Najpierw ich dogonił, a następnie przegonił... W momencie, gdy Bale i Morata nie podwyższając swojego dorobku pożegnali się z turniejem, Griezmann nadal jest w grze, przygotowuje się do wielkiego finału i na koncie ma już sześć goli! Co więcej, to właśnie jego trafienia okazały się kluczowe w walce o finał. W wygranym przez Francję 2:0 półfinale przeciwko Niemcom, to Griezmann był autorem zwycięskich bramek. Chapeau bas!

Ma już 6 goli, czy w niedzielę zdobędzie kolejne? Poniżej garść statystyk obecnego lidera klasyfikacji strzelców.