Lekkoatletyczne ME: Podsumowanie występów Polaków

Podsumowanie poranka trzeciego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy w wykonaniu Polaków. Do swoich finałów awansowali: Matylda Kowal, Wojciech Nowicki i Anna Jagaciak-Michalska.

Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) czasem 9.46,25 awansowała do finału biegu na 3000 m z przeszkodami w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. W swojej serii eliminacyjnej zajęła piąte miejsce, ostatnie, które dawało bezpośrednią kwalifikację.

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) rzucił młotem 75,85 i awansował do niedzielnego finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Brązowy medalista mistrzostw świata wymaganą odległość (75,00) uzyskał w drugiej próbie.

Anna Jagaciak-Michalska uzyskała 14,33 m w trójskoku i awansowała do niedzielnego finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. To wynik o zaledwie 11 cm słabszy od rekordu Polski. Zawodniczka OŚ AZS Poznań potwierdziła także minimum na igrzyska olimpijskie.

Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) czasem 13,87 nie awansował do półfinału biegu na 110 m ppł w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Wystąpi w nim Damian Czykier (Podlasie Białystok). Bochenek w swojej serii eliminacyjnej zajął piąte miejsce. W biegu zawodnikom przeszkadzał deszcz i chłód. Ogólnie został sklasyfikowany na 14. pozycji, ale 12 najszybszych w tym roku w Europie płotkarzy było zwolnionych z kwalifikacji. W tej grupie znalazł się także Czykier.

Karolina Tymińska (SKLA Sopot) nie ukończyła pierwszej konkurencji siedmioboju - biegu na 100 m ppł w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Polka zahaczyła nogą o płotek i przewróciła się.

Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa) drugim czasem eliminacji 56,43 awansowała do sobotniego półfinału biegu na 400 m ppł lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Odpadła Tina Matusińska (AZS AWF Katowice) - 59,22.