ME w klasie RS:X: Klepacka broni pierwszego miejsca

Inne
ME w klasie RS:X: Klepacka broni pierwszego miejsca
fot. PAP

Dwie Polki wystąpią w sobotnim wyścigu medalowym mistrzostw Europy windsurferów w klasie RS:X w Helsinkach. W piątek pozycję liderki obroniła Zofia Klepacka (YKP Warszawa), ale jej przewaga nad drugą zawodniczką zmalała do dwóch punktów.

W piątek w regatach u wybrzeży Finlandii rozegrano ostatnie finały, które wyłoniły dziesięciu uczestników sobotniego wyścigu medalowego. Wśród kobiet obok Klepackiej wystąpi w nim Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

 

Przedostatni dzień zmagań w Helsinkach nie był jednak udany dla biało-czerwonych. Klepacka, która do tej pory miała kilkunastopunktową przewagę nad rywalkami, z powodu pomylenia trasy nie ukończyła pierwszego wyścigu, w drugim była zaś ósma, a w ostatnim zajęła 24. miejsce. Dużo lepiej pływała Rosjanka Stefania Jelfutina (dwa razy pierwsza), która do Polki traci już tylko dwa punkty. Trzecia Francuzka Charline Picon ma sześć punktów mniej.

 

Z piątego na dziewiąte miejsca spadła Dziarnowska (w piątek ósma, 29. i 35.), a pozostałe Polki są sklasyfikowane poza czołową dziesiątką.

 

Na Zatoce Fińskiej rywalizuje w sumie 65 mężczyzn i 52 kobiety. Impreza ma charakter otwarty i uczestniczą w niej również zawodnicy m.in. Brazylii, Hongkongu, Japonii, Meksyku, Tajlandii, Omanu i Seszeli. Nie ma za to większości zawodników, którzy w sierpniu wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w tym Polaków Piotra Myszki (AZS AWFiS Gdańsk) i Małgorzaty Białeckiej (SKŻ).

 

Mistrzostwa zakończą się w sobotę.

 

Wyniki i miejsca Polek:
  
  kobiety (po 12 wyścigach):
  
  1. Zofia Klepacka (YKP Warszawa) 38 pkt
  2. Stefania Jelfutina (Rosja) 40
  3. Charline Picon (Francja) 44
  …
  9. Maja Dziarnowska (SKŻ) 120
  16. Kamila Smektała (YKP) 140
  23. Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk) 198
  30. Karolina Lipińska (SKŻ) 239
  36. Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) 285
  39. Patrycja Lis (KS Baza Mrągowo) 365
  48. Michalina Bujnowska (YKP) 462
kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie