Mielewski: Nie przejmujmy się słabszą formą naszych siatkarzy

Siatkówka

- Trener Stephane Antiga mówił, że będziemy grać słabo po turnieju kwalifikacyjnym w Japonii. To wszystko się potwierdziło - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Jerzy Mielewski.

Dziennikarz Polsatu Sport odniósł się do występu Polaków w Lidze Światowej.


- Kibice są zaniepokojeni, bo trzy zwycięstwa, sześć porażek w fazie grupowej, to wynik, który nie wlał optymizmu w serca fanów. Ja bym trochę uspokoił tę sytuację. Trener Stephane Antiga mówił, że będziemy grać słabo po turnieju kwalifikacyjnym w Japonii. Turnieje w Lidze Światowej rozpoczniemy źle, ponieważ zawodnicy mają urlopy, które im się należały. Druga rzecz - w pewnym momencie trzeba zacząć budować formę siłową na turniej olimpijski. To wszystko się potwierdziło. Dane o słabszej postawie mieliśmy już dużo wcześniej. Jeśli awansujemy do półfinału, to będzie dobry prognostyk na igrzyska w Rio 2016 - uspokaja Mielewski.


Dużo kontrowersji wywołał brak Artura Szalpuka w składzie na turniej do Francji.


- Różnie ocenia się sposób przekazania decyzji o tym, że Szalpuk nie jedzie do Francji. Trzeba mieć pełne zaufanie do naszego sztabu szkoleniowego. To są ludzie, którzy odstawili od składu na mistrzostwa świata Bartosza Kurka. Wydawało się to nierealne, a okazało się dobrym wyborem. Nie ma powodów, żeby nie ufać Antidze i Philippowi Blainowi, więc ja ufam i czekam na dalszy ciąg wydarzeń - przyznaje Mielewski.


- Dla Bednorza to bajka. Ma szanse pojechać na igrzyska olimpijskie. Wkroczył dopiero do drużyny. Jest nową postacią - chwali młodego zawodnika Mielewski.


- Rozmawiałem z Fabianem Drzyzgą. On jeszcze nie był gotowy na grę we Francji. Ewentualnie na podwójne zmiany. Tu przede wszystkim chodzi o odbudowanie formy fizycznej. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to Drzyzga mówi, że będzie gotowy na Kraków, na Rio na pewno - mówi Mielewski.


- Mateusz Mika to zawodnik, który potrzebuje czuć się znakomicie fizycznie, żeby pokazać pełnię swoich możliwości. Mam nadzieję, że jego kolano zostało odciążone, wyleczone i czekamy tylko na dobrą dyspozycję - ocenia Mielewski.

AS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie