Rio 2016: Bokser Tryc nie wystąpi na igrzyskach

Mateusz Tryc (Fenix Warszawa) nie wystąpi na igrzyskach w Rio de Janeiro. W piątek polski bokser nie został dopuszczony do walki z Ukraińcem Denisem Sołonienką o trzecie miejsce w wadze 81 kg w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w wenezuelskim Vargas.

Tryc, który wcześniej pokonał Węgra Norberta Nenesapatiego i Czecha Ladislava Kutila, w półfinale przegrał przez nokaut z triumfatorem zawodów Kolumbijczykiem Juanem Carlosem Carrillo. Przegrana przed czasem oznacza, że ma przymusową 30-dniową przerwę w startach i nie mógł wyjść do ringu w ostatnim pojedynku.

Awans na igrzyska w Rio de Janeiro z kategorii półciężkiej (81 kg) wywalczyło trzech pięściarzy. Polaka zabrakło w tym gronie.

W sierpniowym turnieju olimpijskim wystąpią ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy: Tomasz Jabłoński (75 kg, SAKO Gdańsk) i Igor Jakubowski (91 kg, Zagłębie Konin).