Rio 2016: Piątka ciężarowców w reprezentacji Polski

Inne
Rio 2016: Piątka ciężarowców w reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

Patrycja Piechowiak, Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski, Adrian i Tomasz Zielińscy zostali powołani przez zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów do reprezentacji kraju na rozpoczynające się 5 sierpnia igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Obradujący w Nowej Rudzie zarząd podjął personalne decyzje na podstawie wyników mistrzostw Polski w Mroczy, sprawdzianu kadry w Spale i rekomendacji trenerów kadr narodowych. Rezerwowymi zostali Joanna Łochowska i Krzysztof Szramiak.

"To nie był łatwy wybór, zawodniczki walczyły do samego końca, zarówno w Mroczy jak i na dzisiejszym sprawdzianie. Ich wyniki były bardzo zbliżone do siebie, ale uwzględniając stan zdrowia obu zawodniczek zarekomendowałem Patrycję jako kandydatkę na Igrzyska w Rio” – tak ostatni sprawdzian podsumował Ireneusz Pepłowski.

W gronie zawodników nie było niespodzianek - o tym, że w reprezentacji znajdą się bracia Adrian i Tomasz Zielińscy w 94 kg oraz Bartłomiej Bonk i Arkadiusz Michalski w 105 kg trener kadry Ryszard Soćko poinformował już kilka dni wcześniej.

"Adrian, który ma indywidualną ścieżkę przygotowań i trenował w klubie, jest w wyśmienitej formie. Oby ją utrzymał do Rio. Tam będzie startował w swojej żelaznej kategorii 94 kg. O rywalach dzisiaj trudno coś powiedzieć, gdyż kilku z najgroźniejszych zostało przyłapanych na dopingu. Jeżeli IWF utrzyma w mocy nałożone na nich dyskwalifikacje, Adrian i Tomasz będą mieli łatwiejszą drogę do miejsc na podium" - uważa Soćko.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze