TOP10 interwencji Euro 2016, czyli Fabiański lepszy od Neuera i Buffona! (WIDEO)

Piłka nożna
TOP10 interwencji Euro 2016, czyli Fabiański lepszy od Neuera i Buffona! (WIDEO)
fot. PAP

Przed nami już tylko ostatni, pięćdziesiąty pierwszy mecz Euro 2016; w finale o złote medale mistrzostw Europy powalczą Francja i Portugalia. My jednak postanowiliśmy już podsumować najlepsze interwencje pięćdziesięciu rozegranych dotychczas spotkań, a zestawienie zdominował Łukasz Fabiański!

Obok popisów strzeleckich, na francuskich boiskach zachwycać mogliśmy się niezwykłymi wyczynami bramkarzy. Ci często potrafili w pojedynkę ratować swoim zespołom mecze, zaś "królem polowania" okazał się Łukasz Fabiański, który w naszym zestawieniu pojawił się dwukrotnie - i to na samym jego szczycie!

Bramkarz reprezentacji Polski był największym bohaterem meczu 1/8 finału ze Szwajcarią, kiedy to zapobiegł jednemu z najpiękniejszych goli turnieju. "Fabian" wyciągnął się jak długi i w stylu Olivera Kahna "wyciągnął" z okienka perfekcyjny wręcz strzał Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego. To zresztą nie jedyna parada bramkarza Swansea City, która wprawiła nas w zachwyt 25 czerwca.

Tak więc Polak okazał się lepszy od... Gianluigiego Buffona, Manuela Neuera czy Hugo Llorisa, który jako jedyny obok Fabiańskiego pojawił się w zestawieniu aż dwukrotnie ze swoimi popisowymi interwencjami "na refleks", w których nie ma sobie równych w Europie.

 

Zestawienie najlepszych interwencji Euro 2016:

10. Gabor Kiraly (Węgry)

9. David De Gea (Hiszpania)

8. Michael McGovern (Irlandia Północna)

7. Hugo Lloris (Francja)

6. Igor Akinfiejew (Rosja)

5. Gianluigi Buffon (Włochy)

4. Łukasz Fabiański (Polska)

3. Manuel Neuer (Niemcy)

2. Hugo Lloris (Francja)

1. Łukasz Fabiański (Polska)

Hubert Chmielewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie