Jędrzejczyk pobiła rekord UFC... i to swój własny!

Sporty walki
Jędrzejczyk pobiła rekord UFC... i to swój własny!
fot. youtube.com

Joanna Jędrzejczyk (12-0, 4 KO, 1 sub) obroniła pas mistrzyni wagi słomkowej amerykańskiej organizacji UFC, pozostając niepokonaną w oktagonie. Polka pokonała po raz drugi w karierze Claudię Gadelhę (13-2, 2 KO, 6 sub) zadając przy tym rekordową liczbę 233 celnych ciosów, czym pobiła... swój własny rekord wynoszący dotychczas 220 uderzeń.

Podczas gali w Las Vegas polska mistrzyni UFC pokonała Claudię Gadelhę po raz drugi w karierze i usłyszała sławne "and still..." po pięciorundowej batalii i jednogłośnej decyzji sędziowskiej. Pojedynek co prawda nie rozpoczął się dla Polki najlepiej, bowiem Gadelha szybko sprowadziła walkę do parteru i miała przewagę.

Kolejne rundy należały już jednak do Jędrzejczyk, która w stójce wręcz demolowała rywalkę. Czwarta runda to aż 75 zadanych ciosów w stosunku do ledwie sześciu Brazylijki! Ostatecznie Polce udało się wyprowadzić 233 celne uderzenia, co dało jej nowy rekord organizacji w walce o pas mistrzowski.

 


Ten dotychczas należał do... Jędrzejczyk, która w walce z Valerie Letourneau w Melbourne wyprowadziła 220 celnych uderzeń.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze