Lekkoatletyczne ME: Półmaraton w silnej obsadzie

Inne
Lekkoatletyczne ME: Półmaraton w silnej obsadzie
fot. PAP/EPA

Niedzielny półmaraton w Amsterdamie w ostatnim dniu mistrzostw Europy, na miesiąc przed igrzyskami w Rio de Janeiro, będzie miał silną obsadę - ocenił wielokrotny medalista mistrzostw Polski na różnych dystansach Marcin Chabowski.

Zawodnik Pomeranii Szczecin do grona faworytów zalicza przede wszystkim reprezentantów Hiszpanii oraz... Kenijczyków startujących w tureckich barwach.

„Z czternastym aktualnie wynikiem na świecie ciężko mi będzie walczyć w niedzielę o medal. Liczę jednak na czas poniżej 63 minut, czyli zbliżony do rekordu życiowego. Zadowoli mnie obecność w czołowej ósemce Starego Kontynentu” - powiedział PAP Chabowski.

Lekkoatleta, który w 2005 roku został mistrzem Europy juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami z żalem wspomniał, że nie udało mu się osiągnąć celu, jakim było Rio de Janeiro.

„Zdrowie nie wybiera. Cztery lata temu olimpijski start w Londynie uniemożliwiła mi kontuzja. Teraz również uraz łydki wykluczył mnie z walki o igrzyska - miałem zbyt krótki okres treningowy. Na kanwie formy, jaką wypracowałem do mistrzostw Europy 28 sierpnia wystartuję w BMW Półmaratonie Praskim, walcząc o kolejne zwycięstwo w tej stołecznej imprezie” - podkreślił.

Mieszkaniec Wejherowa dodał, że trasa po prawobrzeżnej części Warszawy „wyjątkowo zachęca”, a dużym plusem jest możliwość startu na 5 kilometrów.

„Krótkich biegów ulicznych jest w Polsce za mało, a 5 czy 10 km są mocnym i dobrym elementem treningu przygotowującego do maratonu. Na krótszych dystansach wypracowujemy technikę biegu, powiększamy zakres prędkości i wprowadzamy organizm na inny charakter wysiłku” - tłumaczył żołnierz zawodowy w stopniu starszego marynarza w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni.

Poza Chabowskim w półmaratonie w Amsterdamie wystąpi także Szymona Kulka (ULKS Lipinki), a wśród kobiet Agnieszka Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) oraz Dominika Napieraj (AZS AWF Wrocław). Po nich na trasę masowego biegu na 10 km wystartuje kilka tysięcy osób.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie