Prasa w USA o Jędrzejczyk: Nie z tej planety!

Sporty walki
Prasa w USA o Jędrzejczyk: Nie z tej planety!
fot.

"Nieprawdopodobne". "Fantastyczne". "Nie z tej planety" – to tylko garść opinii o umiejętnościach polskiej mistrzyni UFC, Joannie Jędrzejczyk w amerykańskiej prasie po wygranej z Claudią Gadelha i obronie pasa Ultimate Fighting Championship w Las Vegas. Dobrze – i z dumą – to się czyta...

Kevin Iole, Yahoo Sports: "Jest naprawdę łatwo chwalić ręce Joanny Jędrzejczyk, ponieważ jest bez wątpienia jednym z najlepiej bijących zawodników UFC – wśród kobiet i mężczyzn. Przeskoczyła swoje konkurentki i przynajmiej w tym punkcie (jej kariery) nie bardzo widać, kto może być zbliżony do jej umiejętności. Jeśli utrzyma kondycję, to w połączeniu ze śmiertelnie niebezpiecznymi rękoma, będzie trudno z nią wygrać".

 

Mike Dyce, Sports Illustrated: "Zobaczyliśmy od początku prawdziwą wojnę. Na początku, używając swoich umiejętności w walce w parterze, górą była Gadelha. Taka taktyka sprawdzała sie w pierwszych dwóch rundach. Obraz walki zmienił się w trzecim starciu – Gadelha była coraz wolniejsza, bardziej zmęczona, a Jędrzejczyk świeża, trafiając błyskawicznymi kombinacjami. Polka do końca utrzymała niesamowite tempo, a jej kliniczne uderzenia zdominowały to, co już do końca walki działo się w oktagonie – w szokującym dla oka wymiarze".

 

Andrew Richardson, SB Nation MMA: "Joanna to ciągle Joanna Champion. Jędrzejczyk pokazała w walce wszystkie swoje umiejętności. Choć na początku pojedynku klinczowanie Gadelhi sprawiało jej kłopoty, Jędrzejczyk potrafiła przetrzymać ataki i później skutecznie się bronić. Jej umiejętności kickbokserskie są nie z tego świata – nikt nie jest w stanie bić tak często. Podobnie jak jej nieprawdopodobne przygotowanie kondycyjne. Pomimo, że była na początku zmęczona zapaśniczymi atakami Gadelhi, i tak potrafiła zadawać – i trafiać – setki ciosów. To niezwykle trudne do przezwyciężenia".

 

Damon Martin, FOX UFC: "Joanna Jędrzejczyk pokazała mistrzowskie przygotowanie kondycyjne, przetrzymując pierwsze ataki Gadelha i wygrywając jednogłośnie na punkty w walce, która natychmiast stała się klasyką. Jędrzejczyk potwierdziła, że jest najlepszą zawodniczka wagi słomkowej na planecie, zwyciężając w pojedynku, który może będzie jednym z najlepszych w 2016 roku. (…) Jędrzejczyk zawsze była spokojna – nawet kiedy miała rywalkę na macie, zachęcając ją by wstała, kontynuowała ataki w pozycji stojącej. Twarde łokcie w bliskim kontakcie, twarde kopnięcia w głowę – Joanna w drugiej fazie walki zwiększała swoją przewagę z każdą mijająca minutą. Wiedziała, że  kiedy walka się skończy, mistrzowski pas wróci do Polski".

 

Brian Mazique, Forbes Sports: "Fantastyczny pokaz pięściarskich umiejętności  i wydaje się niewyczerpanych zasobów energii sprawił, że Joanna Jędrzejczyk  poradziła sobie po dwóch przegranych rundach z Gadelhą, dominując w trzech ostatnich starciach – Jędrzejczyk w 3 końcowych rundach zadała 176 znaczących uderzeń. Jej rywalka tylko 18".

 

 Dana White, prezydent UFC: "To była nieprawdopodobna walka. Tak znakomita, jak myślałem, że będzie. Uderzenia Joanny są brutalne, ona ma nieprawdopodobny instynkt zabójcy. Kiedy czuje, że jej rywalka jest na krawędzi, naciska na gaz. Claudia ma serce – zrobiła pięć rund. Jędrzejczyk to obecnie najlepsza zawodniczka świata – bez podziału na kategorie wagowe".

 

Steven Rondina, Bleacher Report MMA: "To był niesamowity pokaz mistrzowskiej twardości Jędrzejczyk – taki, który daje jej szanse długotrwałego panowania. Spośród interesujących, potencjalnych rywalek wymienia się Rose Namajunas czy Joanne Calderwood, ale trudno wyobrazić sobie, by którakolwiek z nich była radę siłowo wygrać z nią w klinczu, czy wytrzymać wymianę ciosów. Kategoria słomkowa jest wystarczająco dobrze obsadzona, że zawsze będzie ktoś gotowy do walki – ale w gronie pretendentek do tytułu Joanny Champion nie widać nikogo, komu sztuka pokonania mistrzyni mogłaby się udać".

     

Michael Bisping, mistrz świata UFC, komentator FOX: "Joanna walczyła mądrze, ciągle była w ruchu, wypoczywała między uderzeniami i zmuszała Claudię do ciągłego zgadywania. Joanna zmieniła ją w końcowych rundach walki w żywy worek treningowy".

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze