Griezmann mógł grać dla… Portugalii

Piłka nożna
Griezmann mógł grać dla… Portugalii
fot. PAP

Już 10 lipca na Stade de France Portugalia zagra z reprezentacją ”Trójkolorowych” w finale Euro 2016. Gospodarze najbardziej liczą na swoją największą gwiazdę Antoine’a Griezmanna. Jak się okazuje as Francji był bliski gry w kadrze narodowej… Portugalii.

Griezmanna z państwem z Półwyspu Iberyjskiego łączy osoba Amaro Lopesa, który jest dziadkiem gwiazdora. Urodził się on w Portugalii i przez lata występował w drużynie Pacos Ferreira. W latach 50 wraz z rodziną przeniósł się do Francji. Nad Sekwaną urodziła się matka Antoine’a oraz on sam. Griezmann wybrał grę dla ”Les Bleus”, ale niewiele brakowało, a teraz oglądalibyśmy go w reprezentacji Portugalii.

 

Nad decyzją o zmianie barw 25-latek myślał podczas występów w młodzieżowych drużynach ”Trójkolorowych”. W 2012 roku wraz z kolegami z młodzieżówki został zawieszeni przez francuską federację za nocny wypad na miasto. Griezmann pomyślał wtedy o wyrobieniu portugalskiego obywatelstwa. Chciał również grać dla ojczyzny dziadka. Koniec końców tego nie uczynił i prawdopodobnie wyszło mu na dobre. Chociaż duet Cristiano Ronaldo – Griezmann chciałby zobaczyć zapewne niejeden fan futbolu.

 

Finał Euro 2016 Portugalia Francja od 21.00 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2!

 

Wszystkie gole Antoine'a Griezmanna na Euro 2016 w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze