Portugalia - Francja: Rzuty karne zmorą wielkich piłkarzy (WIDEO)

Piłka nożna
Portugalia - Francja: Rzuty karne zmorą wielkich piłkarzy (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Rzuty karne to najbardziej znienawidzony przez wielkich piłkarzy element futbolu. Jesteś gwiazdą, dominujesz w każdym aspekcie gry, ale jedenastki to loteria. Nie masz nad tym kontroli. Na Euro 2016 z 11 metrów pudłowały już m.in. takie tuzy, jak Cristiano Ronaldo, Mesut Oezil czy Bastian Schweinsteiger. Niewykluczone, że i finał turnieju zakończy się konkursem rzutów karnych. CR7 i Antoine Griezmann muszą mieć się na baczności.

Historia zna takich przypadków bez liku. W pamiętnym dla nas półfinale mundialu 1974, Jan Tomaszewski obronił jedenastkę wielkiego Uliego Hoenessa. RFN co prawda awansowało wtedy do finału i ostatecznie mundial wygrało, ale już dwa lata później pudło z 11 metrów tego samego Hoenessa, przesądziło sensacyjnym tytule mistrza Europy dla Czechosłowacji. Niemiec był wtedy w szczytowym okresie kariery, po raz trzeci z rzędu zdobywał z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów. A jednak. W tym decydującym momencie przestrzelił.

Z rzutów karnych pudłowali też tacy geniusze, jak m.in. Kazimierz Deyna, Michel Platini, Zico, Socrates, Roberto Baggio czy w końcu David Beckham, który w ćwierćfinale Euro 2004 posłał piłkę na... 32. rząd trybun! Wszyscy ci Panowie pudłowali na wielkich imprezach, przez co niejednokrotnie ich drużyny żegnały się z turniejami. Jak będzie w niedzielny wieczór?

Transmisja finału Euro 2016 Portugalia – Francja od godziny 21.00 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2. Komentują: Mateusz Borek i Włodzimierz Lubański.

Cały materiał o pechowych jedenastkach obejrzysz w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze