Tour de Pologne: Pięciu Polaków w ekipie CCC Sprandi

Inne
Tour de Pologne: Pięciu Polaków w ekipie CCC Sprandi
fot. Cyfrasport

Pięciu Polaków i trzech kolarzy zagranicznych znalazło się w składzie grupy CCC Sprandi Polkowice na rozpoczynający się 12 lipca wyścig Tour de Pologne.

"Tour de Pologne to dla nas najważniejsza etapówka w sezonie i nie było łatwo wybrać ósemkę zawodników" - powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki, dodając, że liderem będzie Hiszpan Victor de la Parte. Podkreślił, że team liczy też na Austriaka Felixa Grossschartnera.

 

"Wierzymy, że są w stanie jechać z najlepszymi na kluczowych podjazdach, a i w czasówce stać ich na dobry wynik, co potwierdzili w Tour de Suisse. Nie chcemy nastawiać się jednak tylko na górskie etapy i klasyfikację generalną, gdyż w programie wyścigu jest też sporo odcinków płaskich lub lekko pagórkowatych, na których też będziemy chcieli się pokazać. Rok temu na jednym z nich wygrał Maciej Bodnar, a koszulkę lidera założył Kamil Zieliński. Teraz też może pojawić się taka okazja, zatem musimy być w każdym z odjazdów" - stwierdził Wadecki.

 

W składzie są również Białorusin Branislau Samoilau, zwycięzca klasyfikacji górskiej ostatnich dwóch edycji TdP Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Mateusz Taciak, Jarosław Marycz i Michał Paluta.

 

"Przez długi czas zastanawialiśmy się, czy powołać będącego w wysokiej formie Jana Hirta, który wygrał Tour of Austria. Ostatecznie uznaliśmy jednak, że Czech najlepiej czuje się na zdecydowanie dłuższych podjazdach i trudno przewidzieć, jak poradziłby sobie w polskich górach" – wyjaśnił dyrektor sportowy CCC Sprandi.

 

Należący do UCI World Tour 73. Tour de Pologne potrwa od 12 do 18 lipca. Rywalizacja z Radzymina do Krakowa będzie rozgrywany pod hasłem "Szlakiem historii".

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze