Marcin Feddek przez cały czas pobytu na zgrupowaniu reprezentacji przyglądał się ludziom, których pracy nie widać. To oni na co dzień pomagają selekcjonerowi, to z nimi Adam Nawałka dzieli się pomysłami i ich pierwszych pyta o zdanie. Kiedy ma wątpliwości, albo potrzebuje informacji, pyta właśnie tych ludzi. Czasami, może nawet liczyć, że niektórzy z nich pomogą mu na treningach, gdy któryś z zawodników jest kontuzjowany.

 

Najbliższymi współpracownikami są Bogdan Zając i Jarosław Tkocz. Ten pierwszy często wyręcza selekcjonera na konferencjach prasowych, przygotowuje treningi, jest prawą ręką Nawałki. Ten drugi dba o formę bramkarzy. To oni jako pierwsi pojawiają się na boisku, jeszcze kilka godzin przed treningiem.

 

Ważnymi postaciami są też Tomasz Iwan i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Iwan, były reprezentant Polski, nie tylko dba o stronę organizacyjną kadry, ale czasami bierze też udział w gierkach treningowych i podpowiada kadrowiczom, jak się ustawić na boisku. Kwiatkowski, który jest też bramkarzem Reprezentacji Polski Dziennikarzy, w La Baule zakładał rękawice i ćwiczył, kiedy kontuzjowany był Wojciech Szczęsny.

 

Kto jeszcze stoi za sukcesem kadry Nawałki? Ile osób liczył sztab? Jakie były role poszczególnych osób? Odpowiedzi na te pytania w załączonym materiale wideo.