Kwalifikacje do World Cyber Arena 2016 - znamy szczegóły

E-sport
Kwalifikacje do World Cyber Arena 2016 - znamy szczegóły

O łączną kwotę 200 000 dolarów powalczy dziesięć najlepszych w kwalifikacjach drużyn w ramach zaplanowanych na grudzień Światowych Finałów World Cyber Arena 2016. Wśród uczestniczących zespołów oprócz kilku z Ameryki Północnej, Australii i Azji, znajdą się dwie ze Starego Kontynentu. Kwalifikacje rozpoczną się już za cztery dni.

Bardzo dobra informacja pojawiła się dziś w e-sportowych mediach na całym świecie. Organizatorzy zapowiedzieli bowiem kolejne duże wydarzenie promujące sport elektroniczny, a będzie nim World Cyber Arena 2016. Dziś poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących kwalifikacji do turnieju Counter-Strike: Global Offensive, który będzie ważną częścią tego przedsięwzięcia. Europejskie teamy będą mogły rozpocząć starania o awans na główną część imprezy już od 16 lipca. Jest w tym wszystkim jednak nieco nieścisłości, ponieważ w drugiej połowie miesiąca zaplanowano tak zwany "offseason", a więc krótki okres wakacyjny. 

Okres trwania otwartych kwalifikacji: 16-20 lipca

Ilość uczestników: 512 zespołów max.

Ilość drużyn, które awansują do zamkniętych kwalifikacji: 4

Faza grupowa rozgrywek: 25 lipca - 15 sierpnia (łącznie 16 drużyn)

Finałowa faza rozgrywek: 15 - 30 sierpnia (8 najlepszych zespołów, z czego dwie najlepsze awansują do Światowych Finałów WCA)

Łączna pula nagród: 200 000 dolarów

Wojciech Pogórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze