Mecz Cracovii z Piastem bez udziału publiczności

Piłka nożna
Mecz Cracovii z Piastem bez udziału publiczności
fot. cyfrasport

Niedzielne spotkanie piłkarskiej ekstraklasy Cracovii z Piastem Gliwice odbędzie się bez udziału publiczności. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN odrzuciła we wtorek odwołanie krakowskiego klubu od wcześniejszej decyzji Komisji Ligi.

Powodem nałożenia kary było niewłaściwie zachowanie kibiców "Pasów" podczas spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy minionego sezonu z Lechią Gdańsk (2:0). - Klub MKS Cracovia został ukarany karą finansową w wysokości 20 tys. zł w związku z odpaleniem 110 rac świetlnych, rzucaniem przedmiotów na boisko i podpaleniem bluzy Wisły Kraków. Jednocześnie NKO zarządziła wykonanie kary zasadniczej rozgrywania jednego meczu bez udziału publiczności w odniesieniu do najbliższego meczu o mistrzostwo ekstraklasy, w którym klub MKS Cracovia SSA będzie gospodarzem meczu. Kara była zawieszona na okres próby 18 miesięcy w związku z naruszeniem porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Cracovia – Pogoń Szczecin w dniu 18 kwietnia 2015 roku - można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Krakowski klub nie zgadza się z tą decyzją i zapowiedział złożenie wniosku o anulowanie kary bądź kontynuowania jej zawieszenia. Ma on nadzieję, że sprawa zostanie ponownie rozpatrzona jeszcze przed startem rozgrywek, w ten weekend. - Stadion Cracovii w ostatnich latach należy do najbezpieczniejszych obiektów w kraju. Klub dokłada wszelkich starań, by w każdym meczu organizacja widowiska była na jak najwyższym poziomie - czytamy w oświadczeniu "Pasów". Wyjaśniono w nim również, że odpalenie rac miało przypomnieć jubileusz 110-lecia powstania Cracovii, obchodzony w tym roku.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze