Rio 2016: Gadżijew jednak wystąpi na igrzyskach olimpijskich!

Inne
Rio 2016: Gadżijew jednak wystąpi na igrzyskach olimpijskich!
fot. PAP

Magomiedmurad Gadżijew, w organizmie którego wykryto wcześniej meldonium, wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Odwołanie Polskiego Związku Zapaśniczego w sprawie przywrócenia jego kwalifikacji olimpijskiej zakończyło się sukcesem.

Gadźijew wywalczył prawo do startu w IO, w kategorii 65 kilogramów, wygrywając w kwietniu turniej kwalifikacyjny w Zrenjaninie. Miesiąc później poinformowano, że w jego organizmie stwierdzono obecność meldonium. Tylko 0,19 mikrograma na mililitr. To mogło oznaczać, że nie stosował go po 1 stycznia 2016 roku, kiedy zakazano używania meldonium. W konsekwencji Polska miała stracić kwalifikację olimpijską...

 

Polski Związek Zapaśniczy przystąpił jednak do działania. Jak się okazało, udało mu się doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału.

 

"Polski Związek Zapaśniczy otrzymał pismo, z którego wynika, że UWW nie stwierdza winy Gadżijewa, a co za tym idzie, odstąpiono od nakładania na niego kary. Tym samym wynik sportowy z europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Zrenjaninie został przywrócony i Polak wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro" - napisał prezes PZZ Grzegorz Pieronkiewicz na Facebooku.

 

"Jestem wielce zadowolony, że wszystko zakończyło się po naszej myśli. Pragnę raz jeszcze złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w sprawę Murada. Chciałbym także podziękować jego przyjaciołom za wsparcie Murada w ostatnim czasie w tych ciężkich dla niego chwilach. Osobne podziękowania należą się mecenasowi Łukaszowi Klimczykowi, który wykonał ogrom pracy, by sprawa Gadżijewa znalazła swój szczęśliwy finał. Jak widać, warto iść jednym frontem dla wspólnej sprawy i walczyć o nią do końca!" - dodał.

 

27-latek to tegoroczny mistrz Europy w stylu wolnym w kategorii 70 kilogramów oraz srebrny medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze