Rio 2016: Radwańska przed igrzyskami wystartuje jeszcze w Montrealu

Inne
Rio 2016: Radwańska przed igrzyskami wystartuje jeszcze w Montrealu
fot. Cyfrasport

Agnieszka Radwańska wróci na kort 25 lipca. Najlepsza polska tenisistka przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) wystąpi jeszcze w turnieju WTA - Rogers Cup w Montrealu.

Impreza ta odbywa się naprzemiennie na twardych kortach w Montrealu i Toronto. W poprzednim sezonie krakowianka w ćwierćfinale uległa Rumunce Simonie Halep. Z kolei dwa lata temu, kiedy zawody rozgrywane były tak jak teraz w Montrealu, w finale pokonała Amerykankę Venus Williams.

 

Radwańska początkowo miała wystąpić jeszcze w Stanford, ale wycofała się z powodu kontuzji prawej ręki. W ten sposób tłumaczyła także słabszy występ w wielkoszlemowym Wimbledonie.

 

"Niestety, moja prawa ręka, z którą miałam problem podczas Wimbledonu, nie jest w stu procentach sprawna i mój sztab medyczny zalecił mi odpoczynek" - powiedziała cytowana na stronie rozpoczynającego się 18 lipca turnieju Polka.

 

Rywalizacja w Montrealu będzie toczyć się na twardych kortach, czyli na tej samej nawierzchni, na jakiej rozgrywany będzie turniej olimpijski.

 

Po Rio de Janeiro Radwańska zapowiedziała swój udział w imprezie w Cincinnati i wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze