Rio 2016: Gay znów w składzie sztafety sprinterów

Były mistrz świata w biegach na 100 i 200 m Amerykanin Tyson Gay znów dostanie szansę olimpijskiej rywalizacji w sztafecie sprinterów 4x100 m. Na igrzyskach w Londynie zdobył srebrny medal, który później mu odebrano ze względu na stosowanie dopingu.

Podczas amerykańskich kwalifikacji w Eugene Gay nie zdobył nominacji do kadry w biegach indywidualnych na 100 i 200 m. Ale na igrzyska do Rio de Janeiro pojedzie, choć tylko w składzie sztafety.

Amerykańska federacja ogłosiła, że w sześcioosobowej ekipie znaleźli się Justin Gatlin, Trayvon Bromell, Marvin Bracy (wszyscy zakwalifikowali się też do biegu na 100 m), Mike Rodgers, Gay i Christian Coleman.

W 2012 roku na IO w Londynie Gay zajął czwarte miejsce na 100 m (do podium zabrakło mu 0,01 s) i wywalczył srebro w konkurencji 4x100 m. Później ten medal mu odebrano po dopingowej "wpadce".

Rekord życiowy 34-letniego Gaya na 100 m wynosi 9,69, a 200 m - 19,58. W 2007 roku był mistrzem świata na obu dystansach.

Lekkoatletyczna reprezentacja Stanów Zjednoczonych na igrzyska w Rio de Janeiro liczy 127 osób.