Charlotte Kalla zrezygnowała z Tour de Ski

Inne
Charlotte Kalla zrezygnowała z Tour de Ski
fot. PAP

Szwedzka rywalka w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk Charlotte Kalla zrezygnowała ze startu w Tour de Ski. Jej celem w nadchodzącym sezonie są - jak powiedziała - tylko i wyłącznie mistrzostwa świata w Lahti.

Biegaczka podjęła taką decyzję ponieważ - jak wyjaśniła - zamierza skopiować sezon 2014/1015, w którym też nie stanęła na starcie TdS natomiast w MŚ w szwedzkim Falun zdobyła cztery medale, złoty na 10 kilometrów techniką dowolną, srebrny w sztafecie i brązowe w biegu łączonym i na 30 kilometrów techniką klasyczną.

 

Szwedka po zrezygnowaniu z treningów z reprezentacją do sezonu przygotowuje się sama.

 

Jak powiedziała w rozmowie z gazetą regionalną "Oernskoeldsviks Allehanda" nie jest jej lekko, lecz posiada dokładny plan treningowy z punktem kulminacyjnym na osiągnięcie szczytu formy w Lahti.

 

"Nie chcę zdradzić jakie plany i oczekiwania mam w związku z tymi mistrzostwami, ale oceniam je jako najważniejszy punkt nie tylko w nadchodzącym sezonie, lecz w całej mojej karierze" - powiedziała biegaczka, która 22 lipca będzie obchodzić 29. urodziny.

 

Kalla, znana zwłaszcza z techniki dowolnej, w MŚ wystartuje w czterech konkurencjach w tym w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną i podkreśliła, że do tej rywalizacji przygotowuje się szczególnie: "mam dużo do zrobienia zwłaszcza w elementach technicznych, a przede wszystkim w pracy kijkami, które oceniając trasę, mogą być decydujące”.

 

MŚ w Lahti odbędą się w dniach 21 lutego - 5 marca, a TdS 31 grudnia - 8 stycznia. Kalla wygrała drugą edycję tych zawodów w sezonie 2007/2008. W ubiegłorocznej zajęła czwarte miejsce. Ma w dorobku dwa złote i trzy srebrne medale olimpijskie, m.in. w Vancouver w 2010 roku triumfowała w biegu na 10 km techniką dowolną.

DZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze