Od 30 czerwca 2016 roku ”Ibra” jest oficjalnie zawodnikiem ”Czerwonych Diabłów”. Mimo, że od tego czasu minęły dwa tygodnie, Szwed już pobił trzy klubowe rekordy. Dodajmy, że Ibrahimović nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu w barwach MU, a nawet nie odbył treningu z drużyną prowadzoną przez Jose Mourinho.

 

Pierwszy rekord 34-latek pobił już podczas testów medycznych. ”Ibra” miał najwyższy w historii klubu wynik w testach siłowych.

 

Już kilka dni później przyszedł kolejny rekord. Oficjalna strona MU ogłosiła, że zdjęcie Ibrahimovicia z koszulką drużyny na Instagramie zebrało ponad 500 tysięcy polubień.

 

 

Fenomen Szweda nie zna granic. - Możemy poinformować, że aż cztery posty poświęcone Ibrahimoviciowi znajdują się w szóstce najpopularniejszych. Aż dziewięć w TOP 10 tyczy się naszych nowych nabytków - Zlatana, menedżera Jose Mourinho oraz Henricha Mchitarjana - podała oficjalna strona MU.

 

Na razie 34-latek odpoczywa na wakacjach w USA. Treningi w barwach MU zacznie 18 lipca. Jego debiut planowany jest podczas tournée po Chinach. Tam ”Czerwone Diabły” zmierzą się z Borussią Dortmund oraz Manchesterem City.