Kwiatkowski: Najważniejsze bezpiecznie dojechać do mety

Inne
Kwiatkowski: Najważniejsze bezpiecznie dojechać do mety
fot. PAP

Michał Kwiatkowski, dziewiętnasty na trzecim etapie Tour de Pologne, nie był zadowolony z tej lokaty, ale z drugiej strony cieszy się, że dojechał bezpiecznie do mety w Nowym Sączu. Niepokoi go natomiast stan zdrowia Michała Gołasia, który ucierpiał w kraksie.

Na początku etapu Kwiatkowski przez krótki czas jechał w 20-osobowej czołówce, mającej pół minuty przewagi nad peletonem.

„Nie nazwałbym tego ucieczką. Ale dobrze, że jechaliśmy w tym momencie czujnie, bo nie wiadomo jak ta akcja mogłaby się rozwinąć. Oprócz mnie w tej grupie byli również moi koledzy z ekipy Sky Michał Gołaś i Peter Kennaugh. Walka od samego startu była bardzo mocna” – komentował.

W drugiej części etapu doszło w peletonie do dużej kraksy, w której poszkodowani zostali jego koledzy klubowi Gołaś i Włoch Elia Viviani. Ten ostatni miał ścigać się na finiszu w Nowym Sączu. Kwiatkowski starał się więc go zastąpić.

„Na finiszu panował chaos. Wielu kolarzy podejmuje ryzyko, a mnie trochę zabrakło. Najważniejsze, że bezpiecznie dojechałem do mety. Mam nadzieję, że z Michałem (Gołasiem – PAP) wszystko jest OK” – podsumował.

Etap wygrał Włoch Niccolo Bonifazio z ekipy Trek-Segafredo, a koszulkę lidera zachował Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step).

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze