W studiu Polsatu Sport przed spotkaniem Serbia – Francja nasi eksperci długo dyskutowali na temat aktualnej formy reprezentacji Polski. Nie zabrakło mocnych słów.


- Problem w przyjęciu nie bierze się za złego wytrenowania, a z nieodpowiednich ludzi na tej pozycji. Mamy dwóch zawodników, którzy potrafią przyjmować na najwyższym światowym poziomie. To jest Mika i Kubiak. Dlaczego oni nie przyjmują? Są bez formy i to jest jedyna odpowiedź –ocenił Maciej Jarosz.


- Aktualnie przyjmują zawodnicy, którzy nie występują w szóstkach w swoich klubach. Trudno od nich wymagać, żeby przeciwko drużynie, która myśli o wygraniu igrzysk nie mieli problemów. Z nimi nie damy rady wygrać turnieju w Rio – dodał Jarosz.

 

Polacy po dramatycznym czwartkowym meczu wygrali z Francją 3:2, a w piątek ulegli Serbom 1:3. Taka forma nie może cieszyć przed nadchodzącym turniejem w Rio.


- Mieliśmy przykład tego w ostatnich dwóch spotkaniach, które obserwowaliśmy. Patrząc na to z boku zastanawialiśmy się, która szóstka jest mocniejsza. Występująca na boisku czy ta stojąca w kwadracie? – zastanawia się Łukasz Kadziewicz.


- Uważam, że na tak trudnym turnieju warto było postawić na tę pierwszą szóstkę, którą ludzie będący od lat przy siatkówce wytypowaliby inaczej – podsumował Kadziewicz.


- Oni potrzebują gry, spokoju. Kurek, jeden z najlepszych atakujących na świecie, nie pojawia się na boisku. Dlatego, że jest bez formy? Niech tę formę próbuje odzyskać poprzez spotkania – zaznaczył Jarosz.


Cała dyskusja ekspertów w załączonym materiale wideo.